مقالات هومینایس

آسمان مجازی تزئینی زیبا برای سقف منزل

سقف آسمان مجازی برای منزل

تزئین سقف منازل با آسمان مجازی

دقت و توجه به تزئین و دیزاین دیوارها، در زمان طراحی داخلی بسیار بیشتر از سایر بخش ها است. اما نباید از سقف هم غافل شد. درست است که سقف سفید و بلند باعث روشنایی خانه شده و آن را زیبا جلوه می دهد اما تزئین سقف با آسمان مجازی بسیار آرامش بخش و دلپذیرتر خواهد بود. آسمان مجازی تنها یکی از روش های دیزاین سقف است که تنوع بسیار زیادی داشته و برای هر سبک چیدمانی مناسب می باشد.

 

آسمان مجازی سقف منزل زیبا

آسمان مجازی را بیشتر بشناسیم

Virtual sky نوعی از سقف های کاذب است که طراحی بسیار جدید و خلاقانه ای دارد. به جرات می توان گفت همین خلاقیت در طرح های آن است که سبب محبوبیت بالای این سقف شده است. این سقف متشکل از لایه هایی از جنس ورقه پلکسی گلاس یا همان اکریلیک می باشد. در لایه های زیری آن نورپردازی هم انجام می شود که ظاهر بصری چشم نوازی به آن می بخشد.

آسمان مجازی برای چه مکان هایی کاربرد دارد؟

خانه، محل امن زندگی شما است و می توانید برای هر بخش آن از این سقف استفاده کنید. آسمان مجازی پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و… همگی گزینه های جذابی هستند که پیش روی شما است. اما کاربرد آسمان مجازی تنها به خانه های شما ختم نمی شود.

این یک عنصر تزئینی است که در هر محیطی برای سقف قابل استفاده است. برای شرکت، دفتر کار، کلینیک، مطب پزشک، مهد کودک، بیمارستان، باشگاه، استخر و… قابل استفاده بوده و جلوه منحصر به فردی به آن می بخشد. میتوانید یک میز تلویزیون استیل خریداری کنید و همانطور که از دیدن تلویزیون روی این میز تلویزیون استیل لذت میبرید به سقف هم نگاهی بیاندازید تا لذت دوچندان ببرید.

چرا از این نوع سقف استفاده کنیم؟

درست است که مهم ترین تاثیر آن دیزاین فضا و زیباسازی است اما استفاده از آن باعث ایجاد حس آرامش و تنوع در محیط می شود. به همین خاطر اگر از آن در محیط های کاری استفاده کنید، کارکنان انرژی مضاعفی برای فعالیت خواهند داشت. باعث مدرن به نظر رسیدن فضا شده و می تواند توجه مراجعین را به خود جلب کند. وجود این سقف در اتاق کودکان باعث افزایش خلاقیت آن ها می شود.

 

طراحی و اجرای آسمان مجازی زیبا


بررسی مزایا و معایب سقف کاذب مجازی

همانطور که گفته شد طرح های متنوعی برای این سقف وجود دارد اما یکی از پر طرفدار ترین آن ها طرح آسمان می باشد. دلیل نام گذاری آن به این اسم هم همین است. این سقف ها دارای مشخصات منحصر به فردی است که سبب تمایز آن شده است از مزیت ها و معایب اسن سقف ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایا: 1- از هر منظره ای که دوست داشته باشید می توانید برای طرح این سقف استفاده کنید. 2- تایل های این سقف قابلیت شست و شو داشته و به صورت ضد آب هستند. 3- ضد حریق بوده و در برابر آتش از خود مقاومت نشان می دهند. 4- نصب راحتی دارند. 5- قابلیت جا به جایی دارد. در زمان اسباب کشی یا بازسازی محیط و… می توانید آن را جدا کرده و جابه جا کنید.

معایب: 1- احتمال ایجاد خط و خش روی آن وجود دارد و در زمان نصب و حمل باید احتیاط کنید. 2- نباید فشار زیادی به آن ها وارد شود چرا که احتمال شکستن و آسیب دیدگی وجود دارد. 3- چاپ بر روی تایل های آسمان مجازی به شیوه های مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها چسباندن برچسب است. این برچسب ها بعد از مدتی جدا می شوند. به همین خاطر در حین خرید توجه کنید که از این نوع نخرید.

آسمان های مجازی در چه ابعادی اجرا می شوند؟

نگران نباشید، این سقف کاذب در ابعاد بسیار متنوعی قابل اجرا است. می توانید برای سقف های کوچیک، متوسط و بزرگ از آن ها استفاده کنید. همچنین امکان اجرا این سقف ها در اشکال مختلف هندسی وجود دارد. این اشکال هندسی سبب می شود تا برای سبک های مدرن هم گزینه ایده الی باشند. آسمان مجازی را می توانید در ترکیب با سقف های کاذب هم استفاده کنید.

آسمان مجازی را با سقف کهکشان اشتباه نگیرید

نوع دیگری از سقف های کاذب هم وجود دارند که به نام سقف کهکشان شهرت یافته اند. در این نوع از سقف، تصاویر بر روی صفحه بزرگی چاپ شده و به صورت یکدست روی سقف نصب می شود. اما در آسمان مجازی بعد از چاپ تصاویر روی تایل، آن ها به قطعات کوچکتری همچون کاشی و سرامیک تقسیم می شود که همچون پازل با قرار گرفتن در کنار یکدیگر طرح را تکمیل می کنند. لازم به ذکر است که سقف کهکشان در قیاس با دیگر سقف های کاذب قیمت بالاتری دارند.

 

آسمان مجازی شب یا سقف کهکشان

نصب آسمان مجازی چگونه انجام می شود؟

درست است که نصب و قرار دادن این تایل نیاز مند مهارت و تجربه کافی است، اما به صورت کلی نصب ساده و آسانی دارد که زمان زیادی هم اشغال نمی کند. بهتر است این کار را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید. اما شناخت مراحل انجام آن هم خالی از لطف نخواهد بود.

مراحل نصب سقف آسمان مجازی عبارتند از:

مرحله اول، نورپردازی شما در مرحله اول باید نورپردازی سقف را انجام دهید. وجود لامپ ها که نور را از پشت به سقف می زنند باعث جذابیت بصری آن شده و ظاهری شیک و براق به آن می بخشد. تا زمانی که نورپردازی را انجام دهیدف تصویر شما زیبا جلوه داده نخواهد شد.

مرحله دوم، نصب زیر ساخت این سازه ها برای نصب تایلها، باید تجهیزات و سازه های آن را روی دیوار قرار دهید. توجه کنید که این کار بسته به نوع طرح انتخابی شما متفاوت خواهد بود. این کار باید با دقت بیشتری انجام شود و کاملا محکم باشد.

مرحله سوم، انتخاب طرح و نصب تایل با توجه به سلیقه و نظر شخصی تان، تم رنگی محیط، نوع فعالیت در فضا و… یک طرح مناسب انتخاب کنید. این طرح میتواند تصور آسمان یا برگ های پاییز و گل های بهاری باشد. دریا و درختان و… هم جز مناظری هستند که می توانید انتخاب نمایید. بعد از انتخاب طرح، زمان نصب تایل ها می باشد. همچون پازل تکه ها را کنار هم بچینید تا تصویر تکمیل شود. ابعاد، شکل و همچنین ضخامت تایل ها بسته به نوع سفارش شما متفاوت خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید