دکوراسیون اتاق خواب کودک

کلیدی ترین نکات در دیزاین اتاق کودک

هومینایس hominice

مهم ترین نکات برای داشتن بهترین دکوراسیون اتاق کودک

کودکان روحیه ای بسیار لطیف و شاداب دارند. به همین خاطر دکوراسیون اتاق کودک هم باید شاداب و سرشار از احساس آرامش باشد. والدین احساس مسئولیت زیادی در قبال دکوراسیون اتاق کودک خود دارند اما به دلیل طرز تفکر و سلیقه متفاوتی که دارند، عموما یک دکوراسیون کودکانه را طراحی نمی کنند. به سراغ لوازم کاربردی و رنگ های خنثی می روند. اما این کار را نکنید. دلبند شما شیرین ترین لحظات زندگی را سپری می کند و بهتر است در فضایی بچگانه سپری کنند. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، امنیت بچه ها دراتاقشان است. به همین خاطر به سراغ پرده های بلند یا میزهای لب تیز و… نروید تا بر اثر شیطنت ها و بازی های کودکان برای آن ها خطرساز نباشد. فارغ از این، باید به نکات دیگری هم توجه کنید که در ادامه قصد داریم مهم ترین نکات را برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و اصیل و جذاب در اختیارتان قرار دهیم.

دیزاین دکوراسیون اتاق خواب کودک

فضای روشن را در اتاق کودک بوجود آورید

دکوراسیون اتاق کودک باید به گونه ای باشد که حین ورود به اتاق، با یک فضای روشن و دلباز مواجه شوید. بهتر است اتاق کودک پنجره دار را به آن ها اختصاص دهید. اما اگر اتاق کودک انتخابی شما پنجره ندارد، برای آنکه نور زیادی در محیط وجود داشته باشد باید از رنگ های روشن برای دیوارها و لوازم اتاق استفاده کنید. علاوه بر آن باید از نورپردازی کمک بگیرید تا محیطی آرامش بخش و روشن داشته باشید.

دیوارهای اتاق کودک را رنگ کنید

دیوارهای ساده برای اتاق کودک گزینه مناسبی نخواهد بود. سعی کنید دیوار اتاق را رنگ کنید و روی آن نقاشی های مورد علاقه فرزندتان را اجرا کنید. این نقاشی می تواند یک درخت پر از شکوفه یا حتی حیوان و شخصیت کارتونی مورد علاقه فرزندتان باشد. میتوانید از برچسب های دیواری هم استفاده کنید که تنوع رنگ و طرح زیادی هم دارد. از بهترین رنگ هایی که برای دیوار اتاق کودک میتوانید استفاده کنید، سفید، زرد، سبز روشن و زرد بهترین گزینه است. چرا که با هر تم رنگی ست می شود و در عین حال جز پالت های رنگی روشن است. علاوه بر دیوارها می توانید سقف را هم تزئین کنید.

یک لوستر دوست داشتنی باعث لاکچری شدن اتاق کودک میشود

در آن یک طرح ستاره و ماه زیبا اجرا کنید تا هنگام نگاه کردن به سقف از آن لذت ببرند. نظم را فراموش نکنید بریز و بپاش کودکان هیچ وقت تمامی نخواهد داشت اما شما باید دکوراسیون اتاق کودک را به گونه ای بچینید که این ریخت و پاش ها مخصوصا درباره عروسک ها و اسباب بازی ها زیاد به چشم نیاید. به این منظور اسباب بازی های بزرگ با استفاده از آویزها و قلاب ها از دیوار و سقف آویزان کنید. اسباب بازی های کوچک را هم در قفسه ها قرار دهید. این اصل را به کودک خود هم بیاموزید که هرچیزی را سر جای خودش قرار دهد. با این کار تا حدی میتوانید چیدمان منظم و مرتبی را در اتاق کودک شاهد باشید. نکته مهم دیگری که بهتر است در نظر بگیرید، گرفتن اسباب بازی های آمورشی برای کودک است. این اسباب بازی ها در کنار ماشین ها و عروسک ها باعث تربیت و افزایش هوش ذهنی کودک شما خواهد داشت.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کودک

کفپوش نرم و ضد حساسیت برای اتاق کودک انتخاب کنید

کودکان دائما در حال بازی هستند. برای آنکه پاهای کودک خسته نشود و به هنگام زمین خوردن آسیبی نبینند باید کف اتاق آن ها نرم باشد. هیچ چیز به اندازه فرش و موکت های پالاز نمی تواند نرم بوده و برای اتاق فرزندتانتان مناسب باشد. این پوشش ها برای کف اتاق تنوع رنگ و طرح بسیار زیادی دارند. با توجه به تم رنگی دکوراسیون فضا میتوانید بهترین رنگ را انتخاب کرده و تهیه نمایید.

روتختی فانتزی دخترانه یا پسرانه روی تخت اتاق کودک پهن کنید

این روتختی ها بسیار دوست داشتنی هستند و هیجان کودکان را برانگیخته می کنند. به خاطر همین هیجان زدگی است که در سر ساعت مشخص هر شب راهی تخت خواب و خواب خوش می شوند. علاوه بر آن ظاهری جذاب هم به دکوراسیون می بخشد که حین ورود به اتاق چشم ها را به خود خیره می کند. اما دقت کنید که این روتختی ها پرز ندهند و ضد حساسیت باشند تا مشکلی برای فرشته کوچک زندگی تان ایجاد نکنند. میتوانید از میز استیل استیل با پایه ضد زنگ طلایی یا نقره ای نیز استفاده کنید.

دکوراسیون زیبا اتاق خواب کودک

چراغ خواب های ساده را برای اتاق خواب از یاد نبرید

چراغ خواب ها علاوه بر اینکه دکوراسیون اتاق کودک را لوکس می کند، یک عنصر نورپردازی است که موجب ایجاد نور و سایه در هنگام تاریکی می شود. با این کار دیگر کودک شما از تنها بودن در اتاق ترسی نخواهد داشت و باعث می شود در نهایت امنیت شب ها بخوابد و احساس بهتری در اتاق خود داشته باشد. اکسسوری های رنگارنگ انتخاب کنید اکسسوری ها برای دکوراسیون هر فضایی نیاز هستند. برای اتاق کودک می توانید از آینه، تابلوها، عروسک های آویزان، ساعت دیواری کارتونی و… استفاده کنید. سعی کنید برای انتخاب چنین لوازمی به نظر کودک خود اهمیت بدهید و متناسب با سلیقه و خواست او انتخاب کنید. با این کار قدرت تصمیم گیری او هم شکل خواهد گرفت و احساس بهتری خواهد داشت.

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق کودک کدام است؟

انتخاب رنگ و تم رنگی فضا یکی از سخت ترین قسمت های کار شما خواهد بود. به هیچ عنوان برای رنگ ها تبعیض جنسیتی قائل نشوید. هر پسر بچه ای میتواند اتاقی صورتی داشته باشد. هر دختر خانم کوچکی هم آزاد است که رنگ آبی را برای چیدمان اتاق خود انتخاب کند. پس خود را محدود نکنید. هر رنگی که فکر میکنید کودک شما به آن علاقه دارد و در فضای اتاق جلوه بهتری خواهد داشت را میتوانید انتخاب کنید. از محبوب ترین رنگ هایی که پیش رو خواهید داشت، عبارتند از: نارنجی، سبز، طوسی، قهوه ای، بنفش، صورتی، آبی – و…

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که رنگ سفید را بدون استثنا در کنار هر رنگی که انتخاب میکنید، به کار بگیرید. با این کار محیط روشن تر و زیباتر جلوه خواهد کرد. در کنار سفید میتوانید یک رنگ با تناژ تیره یا روشن تر از گزینه انتخابی خود استفاده کنید و بهترین ترکیب ها را ایجاد نمایید.