مقالات هومینایس

تاثیر انواع آینه در دکوراسیون منزل

تاثیر آینه در زیبایی دکوراسیون منزل

با انواع آینه در دکوراسیون، روحی تازه به خانه ببخشید

آینه ها از اصلی ترین اکسسوری های تزئینی در خانه ها هستند که سابقه استفاده از آنها به سال های بسیار دور بر میگردد. وجود آن در دکوراسیون داخلی سبب انعکاس نور و انرژی در محیط می¬شود. اگر از تعداد زیادی از آینه استفاده کنید فضایی خوش انرژی و البته دلباز و روشن خواهید داشت. از جذابیت ها و ویژگی های انواع آینه در دکوراسیون این است که میتوانید در هر بخش از منزل که بخواهید از آن استفاده کنید اما مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که انواع آن را بشناسید و با کاربردهای آنها بیشتر آشنا شوید. آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

انواع آینه ها کدامند؟

این وسیله سطح صاف و شفافی دارد. اغلب بر این باور هستند که هیچ تفاوتی جز در ظاهر آینه ها و قاب آنها وجود ندارد. اما باید بدانید که خود آینه دارای انواع متنوعی است که عبارتند از: نوع تخت: رایج ترین نوع می باشد که ظاهری صاف داشته و شیشه ای مسطح است که پشت آن را نقره یا جیوه پوشانده است. بازتاب نور از سطح آن بسیار خیره کننده است. این آینه ها در تالارها پرکاربرد هستند. مثلا کنار یک میز تالاری استیل میتوان این آینه را به کاربرد. نوع کروی: این آینه ها بخشی از سطح استوانه یا کره هستند که همانند نوع تخت پشت آنها با جیوه یا نقره پوشانده شده است و نور از بخش جلویی بازتاب می شود اما تصویری که در آن دیده می شود مسطح نیست. نوع کاو: به این مدل آینه مقعر هم گفته می شود که سطح داخلی آن بازتاب کننده نور بوده و تصاویر را به صورت برعکس به نمایش می¬گذارد. انتخاب هر یک از این آینه ها در بخش های مختلف چیدمان بستگی به نظر شما دارد. برای سرویس بهداشتی، اتاق خواب یا ورودی منزل که می خواهید آراسته بودن خود را در آینه ببینید بهتر است از نوع تخت استفاده کنید. اما اگر قصد ایجاد تنوع و طرح های خاص در دیزاین خانه تان دارید میتوانید از نمونه های دیگر در راهرو، آشپزخانه، نشیمن و… استفاده نمایید.

انواع مدل های آینه در دکوراسیون

انواع آینه در دکوراسیون برحسب مدل های مختلفی که دارد، در سبک های گوناگون به کار گرفته می شود. با وجود اینکه از این وسیله بسیار در خانه ها استفاده می شود اما باز هم بیشتر مردم در انتخاب و نحوه استفاده آن با مشکل مواجه می شوند. قاعدتا اگر نتوانید یک اینه مناسب در مکان مناسب قرار دهید نتیجه ای که انتظار دارید حاصل نخواهد شد. آینه ها زمانی باعث روح بخشیدن به فضا می شوند و رنگ و لعابی تازه به آن می بخشند که در جای درست قرار بگیرند. بدین منظور باید با مدل های مختلف آن آشنا شوید و بجا مورد استفاده قرار دهید. انواع آینه کنسول در دکوراسیون آینه قدی رایج ترین نوع آینه ها هستند که هنوز هم برای برانداز کردن جز محبوب ترین ها به شمار می رود. در حمام، اتاق خواب، اتاق لباس، ورودی و … میتوانید آن را قرار دهید. عرضه و ارتفاع این آینه ها و همچنین طرح فریم و شکل آنها نیز با یکدیگر فرق می کند. شما با در نظر داشتن قد خودتان و سبک چیدمان دکوراسیون خود میتوانید آن را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

آینه دکوراتیو و نقش آن در زیبایی منزل

همانطور که از نام آن پیدا است برای تزئین استفاده می شود. به همین خاطر شکل قاب و فریم آن بسیار حائز اهمیت است. این آینه ها اغلب در طرح های فانتزی هستند و با کمک آن ها قادر به ایجاد یک فضای دلنشین برای خود خواهید بود. از سری کاربرد های آن شامل: اتاق کودکان، نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و … می شود. آینه های چند تکه این آینه ها همانطور که از اسم آن ها مشخص است به صورت چند تکه هستند که در کنار یکدیگر یک طرح چشم نواز به خود میگیرند. میتوانید آن ها را به صورت عمودی، یک در میان، صعودی، نزولی و … نصب کنید. این سری از آینه ها می توانند جای تابلو ها و تزئینات دیگر دیواری را پر کنند.

انتخاب مناسب آینه کنسول

این مدل از آینه ها که به صورت مستطیل و چهارگوش هستند در کنار میزهای ست به فروش می رسند. این کنسول ها در زیر آینه قرار دارد و می توانید آینه را روی آن بگذارید یا روی دیوار بالای کنسول نصب کنید. ظاهری بسیار شیکی دارند و برای سالن پذیرایی استفاده می شود. در سبک های مختلف هم وجود دارند که با در نظر داشتن سبک دکوراسیون خود می توانید آن را خریداری نمایید.

انواع فریم آینه برای دکوراسیون با سبک های گوناگون

در بسیاری از سبک ها همچون مینیمال شما می توانید از آیینه در اشکال و اندازه های گوناگون و بدون قاب استفاده کنید. اما بیشتر اشخاص ترجیح می دهند که آیینه با قاب را روی دیوار بزنند. چرا که وجود طرح های متنوع قاب ها و همچنین جنس های گوناگونی که دارد باعث افزایش جذابیت و زیبایی بصری آن می شود. فریم ها در جنس های گوناگون چوبی، پلاستیکی، استیل، گچی و … وجود دارند. انتخاب آن بستگی به نظر شما، جنس مبلمان، سبک دکوراسیون و بودجه تان دارد. تنها به ظاهر آنها توجه نکنید بلکه نمونه ای را خریداری کنید که کیفیت خارق العاده ای داشته باشد و روی دیوار خودنمایی کند. نقش آینه در دکوراسیون منزل

نحوه نصب آینه در دکوراسیون

اگر تصمیم بر آن دارید که آیینه را روی دیوار بزنید باید به چند نکته توجه کنید: 1- نزدیک به سقف یا در ارتفاع پایین نباشد. 2- روی دیوار های خالی بزنید. 3- اینه هایی با ارتفاع بلند برای سقف های کوتاه مناسب نیستند. 4- در کنار آیینه از سایر لوازم همچون تابلو، ساعت و … روی دیوار نزنید. 5- دیوار پشت میز غذا خوری، بالای مبل و راهرو ها بهترین مکان برای نصب آینه خواهند بود. 6- آن ها را کج نزنید. 7- اگر از اینه های چند تکه استفاده می کنید سعی کنید قرینه را در آن ها رعایت کنید. 8- از چندین اینه در کنار یکدیگر استفاده نکنید که چرا که از جذابیت آن کم می کند و فضایی شلوغ به نظر می رسد. 9- می توانید در سالن پذیرایی از اینه های دیواری که با قاب گچی روی دیوار نصب شده و کل سطح آن را می پپوشاند استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید