مقالات هومینایس

ایده های جذاب برای تزئین زیبای میز ناهار خوری

ایده های جذاب برای تزئین زیبای میز ناهار خوری

تزئین میز ناهارخوری شیک و جذاب برای تمامی سبک های چیدمان

میز ناهارخوری به تنهایی موجب زیبایی و تکمیل چیدمان خانه میشود. اما خالی بودن روی میز از کم لطفی شما خواهد بود. میز ناهار خوری تنها در مواقع صرف غذا مورد استفاده قرار می گیرد و در بقیه مواقع بلا استفاده است. چرا از این فرصت برای تزئین آن و جلوه شیک میز در دکوراسیون استفاده نکنیم؟

اغلب در خانه ها علاوه بر میزناهار خوری اصلی که برای میزبانی از مهمانان استفاده می شود، یک میز کوچک دیگر در آشپزخانه برای استفاده روزمره وجود دارد. به همین خاطر دیگر خیالتان راحت است که در هر وعده غذایی نیاز به جمع کردن این تزئینات و دکورها نخواهد بود. البته می توانید تزئین میز ناهارخوری را به گونه ای انجام دهید که حتی نیاز به جمع کردن آن هم نباشد.

 

تزئین ساده و امروزی میز ناهار خوری

در تزئین میز ناهار خوری از قرتی بازی دوری کنید

ناهارخوری فضایی برای صرف وعده های غذایی در محیط امن و توام با آرامش است. نباید آن را شلوغ کنید که حس معذب بودن به شما دست بدهد. از طرفی اگر می خواهید یک میزدنج برای دکوراسیون شیک داشته باشید باید از چیدمان ها شلوغ و ریزه کاری ها دوری کنید. تزئین میزناهار خوری باید در عین سادگی و اصالت باشد و هماهنگ با دکوراسیون منزل انتخاب شود. هرگونه قرتی بازی و چیدن لوازک دکوری و … از این سر میزتا آن سرمیز، نتیجه بخش نخواهد بود.

مدل میز ناهار خوری شما چگونه است؟

شاید کمتر کسی در زمان تزئین میز ناهار خوری استیل به مدل میز توجه کند. سادگی همیشه محبوب بوده و با هر نوع چیدمان و سبکی سازگاری دارد. به همین خاطر بهتر است یک دیزاین ساده و منسجم داشته باشید. به این منظور شما به یک سینی دکوری و یک رومیزی نیاز خواهید داشت که باید با توجه به مدل میزانتخاب شود. برای مثال: بهترین رومیزی برای میزناهار خوری گرد، رومیزی های دایره ای می باشد.

همچنین سینی دایره ای هم برای چنین میزهایی مناسب است. برای میزهای چهارگوش می توانید از رومیزی های بلند و مستطیلی یا مربعی استفاده کنید. میزهای مستطیلی بهتر است رومیزی مستطیل شکل و همچنین سینی چهار گوش داشته باشد. اما احتمالا با خود بپرسید که سینی چه کارایی برایتان خواهد داشت؟ این سینی ها یک مرز را برای چیدن لوازم تزئینی روی میزمشخص می کند. از طرفی در زمان پهن کردن سفره می توانید تمامی تزئینات را به آسانی با یک سینی بلند کرده و جابه جا کنید.

تزئین زیبا میز ناهار خوری

چگونه سینی روی میز ناهار خوری را تزئین کنید؟

کار سختی پیش روی شما وجود ندارد تنها باید سلیقه به خرج دهید.برای تزئین سینی روی میز ناهار خوری می توانید از ایده های زیر استفاده کنید.
1- شمع و عود می توانید داخل سینی از چند شمع، ترجیحا شمع های فانتزی با طرح های جذاب استفاده کنید. کنار آن هم یک جا عودی و عود خوش بو قرار دهید. به همین سادگی می توانید میزناهار خوری خود را تزئین کنید و ظاهری جذاب به آن ببخشید.
2- میوه های فصل همه ما فصل پاییز را با نارنگی و میوه کاج می شناسیم. می توانید همین دو مشخصه را درون سینی به زیبایی هرچه تمام تر بچینید و روی میز بگذارید.
3- مجسمه های کوچک و گلدان یک گلدان کوچک پر از گل های مورد علاقه خود را داخل سینی بگذارید و کنار آن از اکسسوری های دیگری همچون مجسمه ها، ریسه های مراوریدی و… بگذارید.

در زمان تزئین میز ناهار خوری به ابعاد آن هم توجه کنید

تزئینی که برای میزغذا خوری انتخاب می کنید باید متناسب با ابعاد آن باشد. برای مثالک روی یک میزغذاخوری 12 نفره نمیتوان یک گلدان کوچک قرار داد. برعکس برای میزهای کوچک هم نمی توانید از سینی ها و لوازم دکوری بزرگ استفاده کنید. تناسب را باید رعایت کنید.

علاوه بر تناسب یک پیشنهاد جذاب برای شما داریم و آن رعایت تقارن در هنگام دیزاین میزاست. شما می توانید از دو شمعدان، گلدان، کشکول و… به عنوان عنصر تزئینی استفاده کنید. اما باید با فاصله مناسب در دو سمت میزقرار دهید تا به شکل متقارن باشند. این ایده بیشتر برای میزهای بیضی و مستطیل شکل جواب می دهد و امتحان آن برای میزهای گرد توصیه نمی شود.

تزئین شیک میز ناهار خوری

تاثیر رنگ ها را در تزئین نادیده نگیرید

شاید باورش برای شما سخت باشد اما تغییر رنگ کوچک ترین المانی در دکوراسیون می تواند زیبایی آن را دو چندان کند. حال اگر این تغییر رنگ روی سطح و فضای کوچکی باشد تاثیر بسیار بیشتری خواهد داشت. طبق قانون ترکیب رنگ شما اگر میزی به رنگ تیره دارید، از اکسسوری های روشن و برعکس اگر میزروشنی دارید از اکسسوری هایی به رنگ تیره استفاده کنید. در این میان برای آنکه تزئینات شما به چشم آید می توانید از یک رنگ شاد و متفاوت تری هم استفاده کنید تا ظاهری خاص به آن ببخشد. ترکیب رنگ ها در چنین تزئیناتی بیشتر به سلیقه و نظر شما بستگی خواهد داشت.

در تزئین نگاهی به دیوار پشت میز ناهار خوری بیندازید

قرار نیست همیشه تزئین میزناهار خوری روی میز انجام شود. معمولا این میزها در مقابل دیوار قرار داده می شود. تزئین دیوار هم می تواند به جلوه زیباترمیز ناهار خوری کمک کند. به همین خاطر شما می توانید با نصب آینه، تابلو، دیوارکوب، کاغذ دیواری، پوستر و… آن را تزئین کنید و یک فضای دوست داشتنی برای صرف ناهار آماده کنید.

لوسترهای آویزان و بزرگ را امتحان کنید

یکی دیگر از شیوه های تزئین میزناهار خوری، نصب لوسترهای بزرگ و نورانی در بالای میز است. شکل لوسترها باید با شکل میز یکسان باشد تا جذابیت آن بیشتر شود. برای میزهای مستطیلی و کشیده از لوسترهای مستطیلی بزرگ استفاده کنید. برعکس برای میزهای گرد، لوسترهای دایره ای طبقاتی انتخاب بهتری خواهند بود.

هرچه نور در اطراف غذاخوری بیشتر باشد ضمن دلنشین تر شدن فضا باعث افزایش اشتها شما هم خواهد شد. بهتر است از نورهایی به رنگ زرد یا سفید با توجه به دیگر نورهای موجود در خانه استفاده کنید تا هیچ تضاد و تناقضی ایجاد نشود. البته در دیزاین میزناهار خوری باید به مدل میز و صندلی ها و همچنین سایر چیدمان منزل هم توجه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید