تزئین سنتی پنجره پذیرایی گنبدی

ایده های خلاقانه برای تزئین پنجره پذیرایی

هومینایس hominice

ایده های جدید تزئین پنجره پذیرایی برای سالن های شیک و دلربا

وجود پنجره در هر خانه ای باعث دلباز شدن آن می شود. بسیاری از خانم ها تصور میکنند هرچه تعداد پنجره ها بیشتر باشد، کار آن ها سخت می شود و باید همه جا را با پرده پر کنند. اما چرا پرده؟ درست است که استفاده از پرده های جذاب و زیبا باعث زیباتر شدن محیط و از همه مهم تر حفظ حریم خصوصی شما می شود اما زمانی که پنجره های شما به سمت حیاط باشد و دید نداشته باشد می توانید به راحتی با ایده های تزئین پنجره پذیرایی آن ها را دیزاین کنید و حتی از پرده هم استفاده نکنید.

تزئین کلاسیک پنجره پذیرایی

از برچسب های پنجره برای تزئین استفاده کنید

برچسب ها تنها برای چسبیدن روی سطوح خاصی همچون کتاب و دیوار طراحی نشده اند. برخی از آن ها قابلیت چسباندن بر روی شیشه را هم دارند. طرح های آن ها بسایر متنوع است. شما می توانید به کمک این برچسب ها پنجره پذیرایی را در هر ابعاد و اندازه ای که باشد تزئین کنید. استیکر شیشه پنجره در ابعاد مختلف به فروش می رسد. حال اینکه چه طرحی را با چه اندازه ای انتخاب کنید بستگی به نظر و خلاقیت شما و البته ابعاد پنجره تان خواهد داشت. نکته مهمی که باید بدانید این است که استیکرها مانع دید پنجره از هر دو سمت می شوند. در نتیجه دیگر احتیاجی به پرده هم نخواهید داشت. البته در صورت تمایل می توانید در کنار پرده از آن ها استفاده نمایید.

روی شیشه پنجره بنویسید

نوشتن روی شیشه یک ایده جدید و جذاب برای تزئین پنجره پذیرایی است. می توانید هر متن و شعر و کلمه و… که دوست دارید و یادآور خاطرات خوش برای شما است یا یک جمله انگیزشی است و… را با خط های خوانا و زیبا روی شیشه بنویسید. هر بار نگاه کردن به شیشه باعث می شود سرشار از انرژی مثبت و حال خوب شوید. اگر دستی به قلم هم داشته باشید می توانید این کار را خودتان با آبرنگ انجام دهید. الگوهای آماده هم وجود دارد که به عنوان یک دستیار و نیرو کمکی می توانند به شما کمک کنند.

تزئین پنجره پذیرایی نشیمن

 

نورپردازی پنجره پذیرایی را از یاد نبرید

نورپردازی همیشه و همه جا معجزه می کند. تاثیر بازی با نور و ایجاد سایه در هر فضایی باعث جذابیت بیشتر آن می شود. پنجره ها هم از این قاعده مستثنی نخواهند بود. می توانید از نورهای مخفی در اطراف آن استفاده کنید. قرار دادن یک آباژور به تنهایی در کنار یک پنجره می تواند جلوه آن را از این رو به آن رو کند. همه چیز به خلاقیت شما بستگی خواهد داشت. البته در نورپردازی از لامپ های کم مصرف استفاده کنید تا برایتان مشکل ساز نشود.

گلدان ها پایه ثابت تزئین پنجره پذیرایی خواهند بود

قرار دادن هر نوع گلدانی، در هر طرح و رنگی با هر گلی که در آن کاشته شده باشد، داخل پنجره باعث زیبایی آن می شود. چه گلی دوست دارید؟ می خواهید شکوفه داشته باشد یا تنها از سبزی آن لذت می برید؟ می خواهید بلند باشد یا پاکوتاه؟ و… با توجه به سلیقه خودتان یک یا چند گلدان انتخاب کنید و داخل پنجره بگذارید.

بی شک با هر بار تماشای آن ها لذت خواهید برد. برخی از گیاهان معطر هم می توانند گزینه ایده آلی باشند. زمانی که پرده را کنار بزنید بوی آن ها سالن پذیرایی را پر خواهد که بسیار دوست داشتنی است. البته در نظر داشته باشید که گیاهان نیاز به مراقبت دارند. توجه و رسیدگی به آن ها است که موجب شادابی آنها شده و در نهایت سبب زیبایی تزئین پنجره پذیرایی می شود. پس اگر فکر میکنید حوصله یا زمان کافی و… برای آب دادن به گل ها و رسیدگی به آنها ندارید، بهتر است از دیگر ایده ها استفاده کنید.

از آویزهای تزئینی و ریسه ها برای تزئین پنجره استفاده کنید

اگر علاقه مند به ساخت کاردستی هستید یا دستی در هنر دارید، می توانید به آسانی با استفاده از آویزهای تزئینی یا سایر لوازم دکوری پنجره پذیرایی را تزئین کنید. در این روش می توانید از عناصر طبیعی متناسب با فصل هم استفاده کنید. برای مثال: در فصل پاییز از میوه کاج در ریسه های آویزان استفاده کنید. در فصل بهار شکوفه ها و گل های جذاب را به آن وصل کنید و… این کار باعث می شود همیشه فضایی متفاوت و منحصر به فرد داشته باشید.

تزئین زیبا پنجره پذیرایی مجازی

داخل پنجره را با لوازم دکوری پر کنید

منظور ما قرار دادن مجسمه ها و ظروف قیمتی و… درون پنجره نیست. بلکه می توانید درون یک سینی، مجسمه های کوچک، لوازم دکوری، شمع و… بچینید و در گوشه از پنجره بگذارید. شاید ساده به نظر برسد اما تاثیر آن در فضا خارق العاده خواهد بود. برای مثال: در فصل تابستان می توانید درون یک سینی کوچک، یک مجسمه کوچو از مترسک قرار دهید. درون یک لیوان مقداری گندم بگذارید و در کنار یک شمع ترکیب جذاب و دوست داشتنی ایجاد کنید که تماشای آن بسیار لذت بخش می باشد. با صرف هزینه کم بهترین دیزاین ها را برای تزئین پنجره پذیرایی داشته باشید.

نکات مهمی که در تزئین پنجره پذیرایی باید بدانید!

هر یک از ایده ها را با توجه به سلیقه خودتان می توانید اجرایی کنید. مثلا میتوانید یک میز عسلی استیل طلایی شیک و مدرن را بخرید و به پذیرایی منزل خود زیبایی بخشید اما اگر باز هم اعتقاد دارید که پرده گزینه مناسب تری برای شما است به سراغ پرده های خیلی ضخیم نروید. از پرده های نازک، طرح دار و فانتزی استفاده کنید تا ظاهری مدرن به دکوراسیون شما ببخشد. اگر پنجره های قدی دارید که دور تا دور سالن را پر کرده اند، در این صورت با تزئین نکردن می توانید زیبایی آن را تضمین کنید.

قطعا نصب پرده یا هر نوع اکسسوری دیگری باعث شلوغ شدن فضا و خفگی خواهد شد. اما اگر هیچ چیزی روی آن قرار ندهید وب ه همین سادگی باشد، منظره بیرون موجب تزئین آن خواهد شد. بهتر است پنجره ها حدود نیم متر از زمین فاصله داشته باشند تا تهدیدی برای شما و فرزندانتان نداشته باشند. از پرده های خیلی بلند هم دوری کنید که ضمن جاگیر بودن و تمیز کردن سخت چیز دیگری نصیبتان نخواهد شد