مقالات هومینایس

تفاوت بین میز آشپزخانه استیل و میز ناهارخوری استیل چیست؟

تفاوت بین میز آشپزخانه استیل و میز ناهارخوری استیل چیست؟

تفاوت بین میز آشپزخانه استیل و میز ناهارخوری استیل چیست؟

وقتی صحبت از تجهیز خانه می شود، یکی از مهم ترین وسایل مبلمان میز است. میزها در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند و هر کدام هدف متفاوتی را انجام می‌دهند. دو مورد از رایج ترین انواع میزها میز آشپزخانه و میز ناهار خوری هستند. اگرچه ممکن است در نگاه اول شبیه به هم به نظر برسند، اما در واقع تفاوت های زیادی بین میزهای آشپزخانه و میز ناهارخوری وجود دارد.

یک میز ناهارخوری استیل میز خاصی است که همه اعضای خانواده از آن استفاده می کنند. اغلب دور یک میز است که اعضای خانواده می توانند “غذا بخورند، کار کنند، و بازی کنند”. با یکدیگر. با این حال، میز آشپزخانه برای ناهار خوری نیز استفاده می شود. همچنین به عنوان مکانی برای “کار” استفاده می شود. اغلب انجام می شود. بنابراین، تفاوت بین میز آشپزخانه و میز ناهارخوری چیست؟ در این مقاله به تفاوت های میز ناهارخوری و آشپزخانه می پردازیم.

میز ناهار خوری - استیل

 

ظرفیت نشستن

 

هر خانه ای باید یک میز آشپزخانه و یک میز ناهارخوری داشته باشد. هر دو بسیار شبیه هستند اما با چند تفاوت کلیدی. میز ناهارخوری نوعی میز آشپزخانه است و پرکاربردترین و پرطرفدارترین میز در اتاق غذاخوری است. وظیفه اصلی میز ناهارخوری فراهم کردن مکانی برای غذا خوردن است.

میز آشپزخانه به راحتی می تواند چهار تا شش نفر را در خود جای دهد، در حالی که میز ناهارخوری می تواند شش تا ده نفر را به راحتی در خود جای دهد. شکل میز آشپزخانه نیز با شکل میز ناهارخوری تفاوت زیادی دارد. تقریباً همیشه مستطیل شکل است، در حالی که میز ناهارخوری معمولاً بیضی یا دایره ای است. هم میزهای ناهارخوری و هم میزهای آشپزخانه دارای بالا، پایین و پایه خواهند بود. میزهای آشپزخانه دارای صندلی هایی هستند که می توانید روی آنها بنشینید و میز ناهارخوری دارای صندلی هایی برای نشستن است.

تفاوت در اندازه

یکی از بزرگترین تفاوت های میز آشپزخانه و میز ناهارخوری اندازه آنهاست. میزهای آشپزخانه معمولاً بسیار کوچکتر از میزهای ناهارخوری هستند. این به این دلیل است که میزهای آشپزخانه برای استفاده در فضاهای کوچکتر، مانند یک گوشه صبحانه یا یک آشپزخانه کوچک برای غذا خوردن قرار دارند. از سوی دیگر، میزهای ناهار خوری برای استفاده در فضاهای بزرگتر، مانند یک اتاق ناهارخوری رسمی، در نظر گرفته شده است.

 

میز آشپزخانه استیل

 

تفاوت در هدف استفاده

 

یکی دیگر از تفاوت های میز آشپزخانه با میز ناهارخوری هدف آنهاست. میزهای آشپزخانه برای استفاده روزمره مانند خوردن وعده های غذایی، انجام تکالیف یا کار روی یک پروژه در نظر گرفته شده اند. از سوی دیگر، میزهای ناهار خوری برای مناسبت های خاص مانند میزبانی مهمانی های شام یا پذیرایی از وعده های غذایی تعطیلات در نظر گرفته شده اند.

اگرچه ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، اما در واقع تفاوت های زیادی بین میزهای آشپزخانه و میز ناهارخوری وجود دارد. میزهای آشپزخانه معمولاً بسیار کوچکتر از میزهای ناهارخوری هستند و برای استفاده روزمره در نظر گرفته شده اند. میزهای ناهار خوری برای مناسبت های خاص در نظر گرفته شده اند و معمولاً بسیار بزرگتر هستند. هنگام انتخاب میز برای خانه خود، مهم است که در نظر داشته باشید که چه هدفی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید