مقالات هومینایس

انواع روش های تمیز کردن میز استیل

تمیزکردن میز استیل

تمیز کردن میز استیل با 4 ترفند ساده و آسان

یکی از عواملی که موجب میشود افراد از خرید میز استیل پشیمان شوند، نگرانی از تمیز کردن آن است. ظاهر جذاب و برقی که استیل به دکوراسیون شما می بخشد، زیبایی آن را دوچندان می کند و تلاش برای حفظ براقیت آن جز با تمیز نگه داشتن آن امکان پذیر نخواهد بود. البته که در مدت استفاده بر اثر عوامل مختلفی هم کثیف خواهد شد و شما باید بتوانید آن را تمیز کرده و همچون روز اول دوباره از آن استفاده کنید. به همین خاطر قصد داریم در ادامه با ترفندهای ساده و خانگی تمیز کردن میز استیل را برایتان همچون آب خوردن راحت کنیم.

تمیز کردن میز استیل در چند مرحله

برای پاک کردن و برق انداختم میزهای استیل، یک راست به سراغ مواد پاک کننده نروید. شما باید با توجه به نوع و میزان لکه اقدام کنید. ابتدا بهتر است آن را با دستمالی خشک گردگیری کنید. سپس با استفاده از دستمال نم دار آن را تمیز کنید تا برق بزند و جذابیت خود را بازیابد. این کار را برای گردگیری میز استیل به صورت روتین هر چند روز یکبار انجام دهید. اما کار شما زمانی سخت خواهد شد که لکه مواد غذایی و… روی آن ایجاد شود. در این صورت دیگر با دستمال نم دار کاری از پیش نخواهید برد و باید به فکر چاره دیگری باشید. به جنس و مواد تشکیل دهنده لکه توجه کنید و سپس دشمن آن را وارد میدان کنید تا بتواند با آن بجنگد و سطح میز را تمیز نماید.

ترفند اول، به کارگیری مایع شوینده

ابتدا میز را گردگیری کرده و با دستمال نم دار پاک کنید. لکه هایی که بر اثر مواد غذایی، روغن و… ایجاد شده اند روی سطح خواهند ماند. مایع شوینده را با مقدار کمی آب ترکیب کنید و سپس آن را روی میز اسپری نمایید و با دستمال خشک تمیز، پاک کنید. میتوانید در این ترکیب از چند قطره نرم کننده هم استفاده کنید. نرم کننده باعث میشود تا گرد و غبار کمتری روی آن بنشیند. مایع ظرفشویی، شیشه پاک کن ها و… از سری شونده هایی است که می توانید از آن ها استفاده کنید. تمیزکردن میز استیل

ترفند دوم، جوش شیرین پرقدرت برای برق انداختن میز استیل

در هر خانه ای یک ظرف کوچک جوش شیرین حضور دارد تا در مواقع ضروری به کار آید. تمیز کردن میز استیل هم یکی از آن مواقع ضروری است. کافی است مقدار کمی از جوش شیرین را روی بخش های استیل میز بکشید و چند لحظه صبر کنید تا به عمق لکه ها نفوذ کرده و آن را تمیز کند. سپس با یک اسفنج نم دار سطح آن را تمیز کرده و در نهایت با شیشه پاک کن میز را برق بیندازید و لبخند رضایت را به لبان خود هدیه دهید. اگر لکه شما سمج تر از این حرف ها است که با جوش شیرین پاک شود، مقدار سرکه به جوش شیرین اضافه کنید. سرکه با خاصیت اسیدی که دارد از قدرت نفوذ بالاتری برخوردار بوده و سطح استیل را تمیز می کند. اجازه دهید کف ایجاد شده از ترکیب سرکه و جوش شیرین مدتی روی میز استیل بماند و سپس با دستمال مرطوب آن را پاک کنید.

ترفند سوم، آرد سفید و شفافیت غیر منتظره

احتمالا تا به حال از آرد جز برای آشپزی استفاده نکردید. اما خوب است بدانید که می توانید از همان آرد برای تمیز کردن میز استیل ناهارخوری در آشپزخانه استفاده کنید. زمانی که میز شما کثیف است، کافی است مقداری آرد را روی لکه بپاشید و اجازه دهید مقداری روی آن بماند. سپس چند قطره آبلیمو یا آب به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی لکه قرار دهید و بعد از گذشت چند ثانیه تمیز کنید تا سطحی صاف و تمیز داشته باشید.

ترفند چهارم، جوهر نمک اسیدی قوی

جوهر نمک نیز جز آن دسته از مواد اسیدی است که در آشپزخانه کاربرد داشته و در هر لحظه دم دست شما خواهد بود. جوهر نمک قدرت شگفت انگیزی دارد و در ترکیب با استیل ممکن است رنگ آن را سیاه کند. اما لکه را از بین خواهد برد. حال برای از بین بردن سیاهی هم باید از جلاسنج استفاده کنید. اینکار را به کمک پنبه نرم انجام دهید تا خراش و … روی سطح میز استیل ایجاد نشود

نکات طلایی در زمان تمیز کردن میزهای استیل باید بدانید!

استیل آلیاژی مقاوم و منعطف است که در لوازم مختلفی به کار گرفته می شود و یکی از رایج ترین آن ها میزها هستند. این لوازم دارای روکش مقاوم بوده و مانع از زنگ زدگی آن می شود. البته این برای استیل درجه یک صدق می کند و اگر استیل شما دچار زنگ زدگی شد، از نوع نامرغوب و درجه 3 و 2 خواهد بود. اما نکات مهمی که در زمان تمیز کردن میز استیل باید به آنها توجه کنید عبارتند از:
  • از دستمال نرم استفاده کنید تا خراشی روی میز ایجاد نگردد.
  • دستمال های نانو بهترین گزینه برای تمیز کردن سطوح استیل هستند.
  • برای جدا کردن لکه ها و از بین بردن آن ها به هیچ عنوان از اشیا تیز همچون چاقو و قیچی و… استفاده نکنید.
  • استیل را مستقیم زیر آب نگیرید.
  • استفاده از سیک ظرفشویی برای تمیز کردن سطح استیل ممنوع است.
  • از شوینده ها و سفید کننده های قوی استفاده نکنید. این کار باعث می شود که استیل کدر و تیره شود.

برای براق کردن میز استیل چه کاری انجام دهیم؟

تمیز کردن لکه میز استیل بخشی از ماجرا است و براق کردن آن بخش دیگر، البته که اگر شما ترفندها را به خوبی انجام دهید میزتان دچار تیرگی نخواهد شد و احتیاجی هم به براق کردن مجدد ندارد. اما اگر به هر دلیلی براقیت خود را از دست داد، به سراغ ژل گریندینگ بروید. روغن سنمباده یا همان ژل گریندینگ جلا خارق العاده ای به میز شما می بخشد که بسیار براق تر از روی اول می شود. مقداری از آن را روی میز بریزید و سپس با دستمال خشک و نرمی آن را به صورت دورانی روی تمامی سطوح بکشید و سپس با دستمال دیگر آن را تمیز کنید و نتیجه را به چشم ببینید. تمیزکردن میز استیل  

دیدگاهتان را بنویسید