مقالات هومینایس

به روز ترین ایده ها برای تزئین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون ساده اتاق خواب دخترانه

مهم ترین اصول دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دخترها، پرنسس های خانه شما هستند که همیشه دوست دارند یک اتاق شاهانه و جذاب داشته باشند. به همین خاطر تزئینات آن ها به نسبت اتاق های پسرانه، بیشتر است و از رنگ های صورتی و رویایی استفاده می کنند. اما دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تنها به رنگ صورتی ختم نمی شود. قرار نیست همه دخترها علاقه مند به صورتی باشند. به همین خاطر باید دکوراسیون اتاق خواب خود را شخصی سازی کنید و با توجه به سلیقه و نظر خودتان آن را بچینید. البته در این مسیر باید از اصول چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هم پیروی کنید تا لحظات شاد و آرامش بخشی را در اتاقتان داشته باشید.


دکوراسیون زیبا اتاق خواب دخترانه بزرگسال

 

مبلمان اتاق خواب شما شامل چه لوازمی است؟

ابتدا مشخص کنید که در اتاقتان، قرار است پاسخگو کدام نیازتان باشید؟ فضایی برای استراحت و خواب میخواهید، به یک کمد برای قرار دادن لباس ها نیازمندید و یک میز آرایش هم می خواهید. برای مطالعه نیاز به یک میز مطالعه دارید، شاید هم جز آن دسته از دخترهای اهل کتاب هستید و دوست دارید یک کتابخانه در اتاق خود داشته باشید.

اگر هنوز هم اسباب بازی ها و عروسک های مورد علاقه خود را نگه داشته اید، به یک قفسه جهت چیدن آن ها هم احتیاج خواهید داشت و …. هر چیزی که نیاز دارید را لیست کنید و سپس به سراغ مبلمان و لوازم درون اتاق بروید. صدر این لیست تخت خواب خواهد بود. کمد، میز آرایش، قفسه و… هم به ترتیب با توجه به نیازتان می تواند دیگر لوازم مورد نیاز اتاق شما باشد. این لوازم را باید با توجه به سبک مد نظرتان و در تم رنگی مورد علاقه خود تهیه کنید.

بهترین سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کدام است؟

اگر به آن سن رسیده اید که بتوانید به اختیار خودتان سبک مورد علاقه تان را انتخاب کنید، تصمیم با شما خواهد بود. اما از آنجایی که اتاق ها معمولا متراژ بزرگتری ندارند، می توانید از سبک های مدرن و مینیمال انتخاب نمایید که فضای زیادی را هم اشغال نمی کند و بسیار ساده است. اگر هم هنوز به سنی نرسیده اید که قدرت تصمیم گیری تنهایی داشته باشید، سبک و چیدمان فانتزی را انتخاب کنید و از بودن در اتاق خود لذت ببرسید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان

تم رنگی ایده آل برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

حال نوبت به انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خواهد رسید که کار را برایتان سخت می کند. چرا که سرزمین رنگ ها تنوع زیادی دارد و هر کدام به نحوی شما را وسوسه خواهد کرد. اما در این میان برخی از رنگ ها به خاطر حس آرامشی که در فضا القا می کند و همچنین ترکیب زیبایی که ایجاد می کنند، مناسب تر خواهند بود که عبارتند از:

برای دختران زیر 16 سال:

  • صورتی و سفید
  • سبز، زرد، سفید
  • نارنجی و سفید
  • آبی آسمانی، یاسی و سفید

برای دختران بالای 16 سال:

  • بنفش و سفید
  • سورمه ای و سفید
  • قهوه ای و کرمی
  • صورتی و سفید
  • سفید و کرمی
  • طوسی و خردلی

در زمان انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، سعی کنید از ترکیب سه رنگ استفاده کنید. رنگهای ملایم و پاستیلی را برای دیوارها انتخاب کنید و از رنگ سفید هم جهت روشن و دلباز شدن محیط کمک بگیرید. رنگ های فانتزی، پررنگ و… را هم برای تزئینات و سایر وسایل اتاقتان در نظر داشته باشید.

تخت و تاثیر چشمگیر آن در زیبایی دکوراسیون و آرامش شما

تخت اصلی ترین عنصر چیدمان شما در اتاق خواب خواهد بود. آن را در برابر درب یا پنجره قرار ندهید. چرا که انرژی های منفی را دریافت خواهد کرد. سعی کنید در دکوراسیون تخت خواب استیل مات یا براق را در بالاترین بخش اتاق خواب و در برابر بزرگ ترین دیوار آن جای دهید. البته همیشه هم نباید تخت خواب استیل را در مقابل دیوار و به موازات آن قرار داد. می توانید با شهامت تمام تخت را عمود بر دیوار و در بخش مرکزی اتاق بگذارید. در این حالت فضای کافی برای قراردادن کناره های تخت هم خواهید داشت و می توانید روی آن از چراغ خواب هم استفاده کنید.

دکوراسیون شیک و لاکچری اتاق خواب دخترانه

فضاهای ذخیره سازی، الویت هر دخترخانمی برای اتاق خواب بزرگسال

دخترها همیشه علاقه مند به خرید هستند و همین خرید باعث می شود همیشه اقلام و لوازم بسیار زیادی داشته باشند که دائما به دنبال جا برای آن ها هستند. به همین خاطر توصیه میکنیم تا می توانید فضای ذخیره سازی در اتاق داشته باشید. بهتر است بیش از هر چیزی به سراغ یک کمد دیواری جا دار بروید که بتواند پاسخگو البسه شما باشد. تخت هایی که زیر آن ها کشویی است یا فضایی جهت قراردادن لوازم دارند هم گزینه مناسبی خواهند بود. سعی کنید از میزهای کشو دار هم استفاده کنید که بسایر به دردتان خواهد خورد.

میز آرایش لاکچری محبوب ترین وسیله اتاق خواب دخترانه

در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به علاقه خود احترام بگذارید. اگر علاقه زیادی به ارایش دارید میز آرایش دلخواه خود را تهیه کنید. اگر گیمر هستید، به یک میز برای قراردادن سیستم نیاز خواهید داشت. الویت شما علاقه شما است. این میز را در دنج ترین گوشه اتاق بگذارید. برای میز آرایش از یک آینه فانتزی و بزرگ هم استفاده کنید که دکوراسیون شیک و لاکچری را برایتان به ارمغان آورد. اما تا حد امکان سعی کنید روی میز را شلوغ نکنید.

پرده ها و زیبایی چشمگیر آن در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

اگراتاق خواب شما پنجره دارد از امتیاز خوبی برخودار خواهید بود و آن ورود نور به اتاق خواب است. می توانید در برابر پنجره از گلدان های زیبا هم استفاده کنید که با روحیات دخترخانم ها سازگاری دارد. اما برای حفظ حریم خصوصی باید یک پرده هم داشته باشید. پرده می تواند زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه رو دو برابر کند. استفاده از مدل های فانتزی رنگ های روشن و مدل های ظریف همیشه جذاب هستند. بسته به سلیقه خود می توانید از میان آن ها انتخاب نمایید.

پوشش کف را در اتاق خواب فراموش نکنید

برای کف اتاق خواب دخترانه هم شما به یک پوشش نیاز خواهید داشت و هیچ چیز نمی تواند جای فرش را بگیرد. حال این فرش می تواند طرح فانتزی داشته باشد یا ساده باشد. موکت های پالاز که تخ های بلندی هم دارند جز محبوب ترین فرش ها برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید