مقالات هومینایس

طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن

دیزاین دکوراسیون اداری مدرن

با دکوراسیون اداری مدرن فضای کار شیک و جذاب داشته باشید

راحتی کارمندان و طراحی فضا شیک از مهم ترین مواردی است که برای صاحبان مشاغل و کسب و کارها اهمیت دارد. طراحی داخلی فضا بر روی انرژی کارمندان و پرسنل و همچنین نظر و تفکر مراجعین شما اثر خواهد گذاشت. نباید از آن غافل شوید. البته این بدین معنی نیست که هر سال یا دو سال یکبار کل طراحی و دیزاین دکوراسیون کار را عوض کنید. این کار برایتان هزینه بر خواهد بود. بلکه منظور داشتن یک دکوراسیون اداری مدرن و اصولی است که بتوانید تا سال های سال از آن بهره ببرید.


 

دکوراسیون اداری مدرن زیبا

 

برای طراحی دکوراسیون اداری مدرن به چه مواردی توجه کنیم؟

امروزه توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی بسیار بیشتر از قبل شده، تا جایی که اگر آن را جز الویت های خود قرار ندهید از رقبا عقب خواهید ماند. در عوض اگر یک دکوراسیون شیک و منحصر به فرد داشته باشید می توانید از آنها سبقت بگیرید و پیشرفت خود و مجموعه تان را شاهد باشید. سبک مدرن همراه با نظر مردم امروز پیش می رود و انتخاب آن در حال حاضر بهترین گزینه است. اما باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.

تعداد پرسنل شما در حال حاضر و در آینده چقدر خواهد بود؟

شما به عنوان یک مدیر باید اهداف بلندمدتی برای آینده فعالیت و مجموعه تان داشته باشید. همین اهداف است که مشخص می کند در آینده نزدیک، احتمال افزایش نیروی کار شما وجود دارد یا خیر؟ پاسخ به این سوال بسیار حیاتی خواهد بود.

چرا که باید به فکر یک محیط ایده آل و مناسب برای آن ها هم باشید. شما نمی توانید پارتیشن ها را با فاصله از همدیگر قرار دهید و دیگر جا برای نیروی جدید نباشد. باید به فکر همه چیز باشد. از تعداد صندلی ها و ابعاد گرفته تا محل قرار گیری آن ها و…. تا بتوانید یک دکوراسیون شیک و جذاب داشته باشید. برای مثال: اگر قرار است نیروی جدیدی به مجموعه اضافه شود باید میزها را کمی کوچک انتخاب کنید تا جا برای میز نیروی جدید هم باشد.

 

طراحی دکوراسیون اداری مدرن

رنگ ها تضمین کننده زیبایی محیط

دکوراسیون اداری مدرن اصولا بر پایه رنگ های روشن پیش می رود. این یک قانون نانوشته است که می توانید با توجه به نوع فعالیت و سلیقه خودتان آن را زیر پا بگذارید. اگر در حوزه چوب فعالیت دارید، بی شک رنگ قهوه ای بر دکوراسیون شما غالب خواهد بود. این در حالی است که سازمان های فعال در حوزه پزشکی بیشتر به سراغ رنگ سفید و پاکیزگی در دکوراسیون خود می روند.

به جرات می توان گفت مهم ترین عامل تعیین کننده رنگ دکوراسیون مدرن برای فضای کار شما را نوع کارتان مشخص می کند. می توانید از سه رنگ متناسب با هم برای ایجاد یک ترکیب منحصر به فرد در دکوراسیون استفاده کنید. از بازی با رنگ ها نترسید. تیره و روشن، تیره وتیره، روشن و روشن و… همگی را ترکیب کنید تا به یک تم رنگی جذاب و متناسب با سلیقه تان برسید.

نورپردازی در دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری مدرن زمانی تکمیل می شود که نورپردازی آن انجام شود. در چیدمان های مدرن بیشتر تاکید بر سادگی است و از هر گونه ریخت و پاش و تجملات دوری می شود. در مقابل در استفاده از نور دستتان باز است و می توانید تا هر مقدار که می خواهید زیاده روی کنید. البته این نکته زمانی صدق می کند که از نور به رنگ سفید استفاده کنید.

شما وارد فضای بازی یا مدرسه و خانه نمی شوید. یک محیط اداری و رسمی است که باید شخصیت خود را در همان نگاه اول به رخ بکشد. پس ضمن رعایت سادگی و نوربخشی به محیط باید از نورهای رنگی و تجملات اینچنینی در دکوراسیون اداری دوری کنید.

یک محیط اداری نیاز به لوستر ندارد. به هیچ عنوان به آن فکر نکنید. دکوراسیون شما باید دارای نورهای مخفی، نورهای عمودی و افقی همراه با سایه باشد تا زیبایی آن توجه همگان را به خود جلب کند.

دکوراسیون اداری مدرن

از مبلمان مدرن برای طراحی دکوراسیون اداری استفاده کنید

دکوراسیون اداری شما زمانی در سبک مدرن خواهد بود که از مبلمان مدرن و امروزی استفاده کنید. چه به دنبال خرید یک صندلی استیل طلایی و نقره ای برای اتاق انتظار مراجعین هستید، چه یک صندلی کامپیوتر برای پرسنل، در هر صورت باید به دنبال مدل ساده برای دکوراسیون اداری باشید که فضای زیادی را هم اشغال نمی کند. صندلی های سفید ظاهری خارق العاده به چیدمان دکوراسیون شما خواهند بخشید. انتخاب آن بستگی به نظر شما و تم رنگی که انتخاب کردید دارد. بهتر است فریم صندلی ها از استیل و فلز باشد. برای میزها هم می توانید به سراغ نمونه استیل بروید. برق و ظرافتی که میز استیل دارد همگان را شیفته خود می کند.

پرده در دکوراسیون اداری مدرن

پارچه ممنوع این را فراموش نکنید که پرده های پارچه ای به هیچ عنوان رسمی نیستند. شما نمی توانید برای دکوراسیون اداری مدرن از پرده های حریر و توری استفاده کنید. پرده های کرکره ای، پرده های اداری و… را انتخاب کنید که شایسته فضا شما باشد. همچنین ظاهری مرتب به آن ببخشد.

دیوارهای ساده عامل اصلی جذابیت دکوراسیون اداری

به غیر از دیوارهای اصلی محیط، شما در دکوراسیون اداری مدرن، می توانید از پارتیشن ها، دیوارهای شیشه ای و… برای فضاسازی دکوراسیون انتخاب کنید. اما به دنبال تزئین آن نباشید. هرچه این دیوارها ساده تر باشند جلوه قشنگ تری به خود خواهند گرفت. می توانید با رنگ کردن دیوار آن را نونوار کنید اما توجه کنید که به این منظور تنها یک رنگ را برای دکوراسیون انتخاب کنید. یک رنگ خنثی که با تم رنگی محیط هم هماهنگی داشته باشد. برای آنکه ابهت برند خود را هم به رخ بکشید می توانید روی یکی از دیوارهای بزرگ محیط لوگو یا اسم مجموعه را به صورت گرافیکی طراحی کنید.

از گیاهان طبیعی در محیط اداری مدرن استفاده کنید

شاید ندانید اما وجود گل و گیاه در ابعاد بزرگ و رنگ سبز یکی از ویژگی های دکوراسیون مدرن است. سعی کنید از گلدان های بلند به رنگ سفید استفاده کنید. درختچه ها گزینه بهتری برای دکوراسیون خواهد بود. هرچه برگ های آن پهن و بزرگ تر باشد شیک تر به نظر خواهد رسید. البته در قرار دادن گلدان هم زیاده روی نکنید. وجود یک یا دو گلدان بزرگ کافی خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید