مقالات هومینایس

چیدمان دکوراسیون پاییزی منزل

دکوراسیون پاییزی منزل با شال مبل

دکوراسیون پاییزی منزل، گرمی بخش خانه و کاشانه شما

پاییز فصل عشاق است. شما هم می توانید با یک دکوراسیون پاییزی شیک و جذاب عشق را به خانه هایتان بیاورید. کافی است کمی سلیقه و ذوق به خرج دهید تا حال و هوایی پاییزی به محیط اطراف خود ببخشید. سرمای این فصل نباید محیط خانه را هم تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید با ایده های دکوراسیون پاییزی منزل، گرما و صمیمیت را در خانه تان حفظ کنید و لحظات خاطره انگیزی را برای خودتان و خانواده تان رقم بزنید. همین حالا دست به کار شوید.  

برای تغییر دکوراسیون همرنگ پاییز شوید

همه ما این فصل را به رنگ های نارنجی برگ ها و سرخی انار میشناسیم. رنگ های سرد و خشکیده درختان همچون قهوه ای، قرمز، نارنجی، زرد، زرشکی و… نشانه های این فصل هستند. برای آنکه دکوراسیون پاییزی در خانه تان داشته باشید کافی است از لوازم و المان هایی با همین رنگ استفاده کنید. درست کردن یک تابلو کوچک از برگ های خشکیده درختان پاییزی و چسباندن آن پشت در می تواند اولین گام شما باشد. به جزئیات توجه کنید. حتی قرار دادن کوسن هایی با رنگ های پاییزی می تواند دیزاین و چیدمان شما را تحت تاثیر درآورد.

پارچه ها را در دکوراسیون منزل پاییزی عوض کنید

بهار عروس فصل ها است و با نزدیک شدن آن ناخوداگاه به سمت پارچه هایی با رنگهای روشن و شاد می رویم که نازک و لطیف هستند. شما برای احیای دکوراسیون پاییزی منزل باید همین اصل را تکرار کنید. اما با این تفاوت که این بار به سراغ پارچه های ضخیم و به رنگهای سرد و گرم پاییزی بروید. تعویض پرده ها، پتوها، روبالشی ها و… که همگی تناژهای رنگی قهوه ای و قرمز داشته باشند بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

از نور برای دکوراسیون پاییزی غافل نشوید

مهم ترین عامل زیبایی دیزاین پاییزی شما نور است. اگر بتوانید با تغییر چند لامپ، از رنگ سفیدی نور محیط بکاهید و آن را به سمت زردی ببرید دکوراسیون پاییزی منزل شما تکمیل خواهد شد. لامپ های کم مصرف زرد پاییزی بهترین گزینه برای شما هستند تا بتوانید خانه ای شیک و جذاب داشته باشید. چراغ های ریسه ای زرد رنگ هم روی پرده ها می توانند تضاد جذابی با سرما و تاریکی بیرون ایجاد کنند.  

شمع ها محیط منزل را رویایی می کنند

مگر غیر از آن است که پاییز فصل رویایی است؟ فصلی سرشار از زیبایی که در دل سرما پنهان شده است. شمع ها همیشه انرژی مثبت و گرمی بخشی دارند. حال اگر بتوانید در فصل پاییز هم از آن ها استفاده کنید حسابی جلو خواهید افتاد. می توانید در ظروف شیشه ای، رو میزی پاییزی ، روی یک تکه چوب خشکیده و… شمع را بگذارید و آن را در برابر پنجره، روی میزها، روی کنسول و… بگذارید. شک نکنین احساسی که در این چنین فضایی خواهید داشت بسیار دلنشین خواهد بود. پادری پاییز و دیگر هیچ باران های پاییزی همیشه باعث ایجاد گل در خیابان می شود. بی شک ورود کثیفی ها به فضای داخلی خانه حرکت مناسبی نیست و باید جلوی آن را بگیرید. به این منظور می توانید از انواع پادری ها که خاصیت جذب کنندگی مایع و… هم دارند در بخش ورودی خانه استفاده کنید. ضمن اینکه با پر کردن این فضا ظاهری متفاوت و جدید به ورودی شما می بخشد بلکه تمیزی و پاکیزگی خانه تان را هم تضمین می کند.  

شومینه را برای تزئین دکوراسیون پاییزی دست کم نگیرید

یک دکوراسیون پاییزی منزل زمانی تکمیل می شود که یک شومینه جذاب و دوست داشتنی با شعله های پر حرارت آتش در مرکز آن خودنمایی کند. اگر خانه تان دارای شومینه است قطعا جز آن دسته از افراد خوشبخت خواهید بود که می توانند دکوراسیون پاییزی خود را تکمیل کنند. می توانید در مقابل شومینه از میز استیل و صندلی استیل استفاده کنید و خود را به صرف یک قهوه داغ در عصر پاییزی دعوت کنید.

از اکسسوری پاییزی استفاده کنید

تنوع اکسسوری های پاییزی بسیار زیاد است. از مجسمه های کدو گرفته تا میوه های این فصل و کاجهای خشکیده و… که همگی می توانند به عنوان اکسسوری پاییزی مورد استفاده قرار گیرند. قرار نیست هزینه زیادی صرف تهیه این اکسسوری ها کنید. یک روز بیرون از خانه بروید و طبیعت را به خانه تان بیاورید. قطعا با اندکی قدم زدن می توانید برگهای خوش طرح و رنگ را پیدا کنید که در کنار یکدیگر یک قاب گرد جذاب ایجاد می کنند. می توانید چند میوه کاج پاییزی را روی یک ریسه وصل کنید و بالای دیوار نصب نمایید. همه چیز به خلاقیت ذهنی شما بستگی خواهد داشت. حتی کنده درخت پوسیده هم می توانند به عنوان یک اکسسوری به حساب آید. می توانید آن را گوشه ای از سالن قرار دهید و یادداشت های انگیزشی و عاشقانه از آن آویزان کنید. میوه های پاییزی را در منزل داشته باشید عطر نارنگی و میوه های فصل پاییز همه را مست و دیوانه می کند. حال فکر کنید زمانی که وارد خانه شوید، یک میوه خوری جذاب از میوه های پاییزی همچون خرمالو، نارنگی و… روی آن ببینید. دیگر خستگی برایتان معنی و مفهومی خواهد داشت؟ قطعا پاسخ شما منفی خواهد بود. با همیت توجه به جزئیات است که می توانید یک دکوراسیون منحصر به فرد داشته باشید.

فرش هارا برای چیدمان پاییزی عوض کنید

قرار نیست کلیه مبلمان و لوازم خانه را جا به جا کنید تا تغییرات قابل لمس باشند. تنها با عوض کردن چند عنصر می توانید تغییرات را احساس کنید. یکی از این عناصر فرش ها هستند. معمولا در این فصل کف خانه سرد می شود و قاعدتا تمایل به راه رفتن روی سرامیک یا پارکت سرد را ندارید. می توانید یک فرش پشمی را روی زمین پهن کنید و از گرمای پاییزی آن لذت ببرید. به خودتان برسید تنها دکوراسیون پاییزی منزل کافی نیست. شما خودتان هم باید عوض شوید. می توانید از ظروف چوبی برای پخت و پز و صرف غذا استفاده کنید. پاپوشهای گرم و جورابهای پشمی به تن کنید. از شال گردنها و لباسهای گرم پاییزی بهره ببرید که در کنار سایر جزئیات خانه باعث القا احساس خوب می شود. می توانید درون یک کاسه پر از برگهای خشک از عود هم استفاده کنید و آن را در گوشه ای از خانه بگذارید که عطر فضا را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید