شلف و قفسه زیبا در دکوراسیون منزل

نقش شلف در دکوراسیون منزل

هومینایس hominice

نقش شلف در دکوراسیون داخلی و جذابیت چشمگیر آن

شلف ها از زمان های قدیم به شکل طاقچه در دکوراسیون حضور داشتند و امروزه با تغییر سبک های چیدمان و طراحی داخلی به شکل امروزی در آمده اند و در تمامی بخش های خانه قابل استفاده هستند. از نشیمن گرفته تا اتاق خواب و آشپزخانه و… می توان از شلف ها استفاده کرد. نقش شلف در دکوراسیون داخلی تنها به کارایی که دارد ختم نمی شود و بلکه با ظاهر جذاب خود می تواند به عنوان المان تزئینی در محیط هم حاضر شود و جذابیت بصری دکوراسیون را بیشتر کند. به این منظور باید به یک سری پارامترها در انتخاب شلف توجه کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

نقش شلف استیل در دکوراسیون منزل

شلف، آیتمی کلیدی در چیدمان داخلی

این یک ترفند زیرکانه است که با استفاده از شلف قناسیهای فضا و تورفتگیهای آن را رفع کنید. به این ترتیب یک فضایی با معماری جدید خواهید داشت که ایرادات آن تا حد زیادی کمرنگ شده است. اگر با توجه به فضا شلف مناسب انتخاب کنید موجب زیبایی آن خواهید شد اما در غیر این صورت ممکن است ایرادات چیدمان بسیار به چشم آید و تبدیل به یک نقطه ضعف شود. طرح های متنوعی از شلف ها وجود دارند که بسته به نیاز و سبک دکوراسیون باید انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید تا نقش شلف در دکوراسیون بیشتر به چشم آید و خودنمایی کند.

شلف ها در کجا بگذاریم؟

اینکه شلف ها باید روی دیوار نصب شوند، امری واضح است. اما مسئله ای که وجود دارد این است که روی کدام دیوار؟ شما نمی توانید دل بخواهی عمل کنید و روی هر دیوار صاف و ساده ای که می بینید شلف را نصب کنید. باید با توجه به فضا، مبلمان، کاربرد و سایر عوامل بهترین مکان را جهت قرار دادن شلف ها انتخاب نمایید. ترفندهای زیر به شما کمک می کند تا موقعیت مناسبی جهت قرارگیری شلف در خانه را پیدا کنید.

در قرار دهی شلف راستای پنجره ها را الویت بگذارید

استفاده از شلف در راستای پنجره های بلند که در کنار یکدیگر قرار دارند، بسیار ترند شده اند. با این کار باعث می شوید که میزان دید به داخل خانه کمتر شود و از طرفی مانع ورود نور به داخل نشود. با این کار استفاده بهینه ای از فضا خواهید داشت.

از فضاهای پرت ساده نگذرید

فضاهای پرت بهترین گزینه برای قرار دادن شلف ها است. با این کار می توانید ضمن استفاده از آن بخش، ظاهری شیک و زیبا هم برای آن بوجود آورید. اما باید به یک نکته توجه کنید که شکل ظاهری شلف به آن فضا هماهنگ باشد. استفاده از شلف هایی به شکل های نامتقارن، بلند و کوتاه، اشکال هندسی و … پیشنهاد های طلایی است که پیش رو خواهید داشت.

شلف استیل در دکوراسیون منزل

نقش شلف در دکوراسیون بالکن

شاید جالب باشد اگر بدانید که دکوراسیون فضای بالکن با دیگر بخش های خانه متفاوت است و امروزه برای زیباسازی این فضا از شلف ها استفاده می شود. شلف هایی که می توانید چراغ، گیاهان، لوازم اضافه و … را روی آن قرار دهید. البته باید جنس آن از متریالی باشد که بر اثر عوامل محیطی خراب نشود و آسیبی به آن وارد نشود.

چیدمان شلف ها در دکوراسیون منزل باید چگونه باشد؟

شلف ها بخش های اضافه ای روی دیوار خواهند بود که می توانید لوازم خود را روی آن ها قرار دهید. اما از آنجایی که در معرض دید قرار دارند و توجه را به خود جلب می کنند باید به فکر دیزاین و زیبایی بصری آن هم باشید. به این منظور بهتر است از یک سری اکسسوری ها و تزئینات روی آن استفاده کنید. البته این تزئینات باید متناسب با لوازمی که روی آن قرار می دهید، باشد. برای مثال: اگر می خواهید شلف ها را به یک کتابخانه تبدیل کنید برای تزئین آن میتوانید از شمع ها، نگهدارنده کتاب، بوکمارک و… استفاده کنید. برای بالکن استفاده از گلدان های رنگارنگ و شیشه ای میتواند خود یک المان تزئینی باشد. همه چیز به سلیقه و سبک چیدمان شما بستگی خواهد داشت. ناگفته نماند که از شلوغی زیاد شلف ها پرهیز کنید.

چه قفسه ای برای دکوراسیون شما مناسب خواهد بود؟

شلف ها از متریال های مختلف چوبی، مصنوعات چوبی، پلاستیکی، استیل و … ساخته می شوند. هر یک از آن ها هم دارای طرح های متفاوتی هستند که وزن و شکل متفاوتی دارند. شما باید با در نظر داشتن سبک دکوراسیون خود و دیگر لوازمی که در محیط حضور دارند آن را انتخاب کنید. شلف چوبی برای سبک کلاسیک و استیل برای سبک های مدرن و نئوکلاسیک توصیه می شود. برای سبک منیمال هم میتوانید از نوع مصنوعات چوبی و پلاستیکی استفاده کنید. اما علاوه بر این باید فاکتور های دیگری هم مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

تاثیر شلف در دکوراسیون

میزان تحمل وزن

اینکه قفسه شما چه میزان فشار و وزنی را می تواند تحمل کند خیلی مهم خواهد بود. هرچه قدرت تحمل آن بیشتر باشد قادر به قرار دادن لوازم سنگین روی آن خواهید بود. در غیر این صورت باید فشار کمتری به آن وارد کنید و وسیله های سبک و کوچک روی آن بگذارید.

رنگ قفسه و شلف و دیزاین فضا

قفسه باید هماهنگ با مبلمان محیط باشد و از نظر رنگ نیز با آن ها هماهنگ باشد. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که متضاد با رنگ دیوار باشد تا به چشم آید. بهتر است به سراغ رنگ های خنثی بروید. چرا که روی هر دیواری با هر رنگی جلوه دارد و هر شی با هر رنگی را هم می توانید روی آن بگذارید. رنگ های جیغ یا خیلی گرم گزینه های مناسبی برای این عنصر نیستند.

راحتی نصب

هر قفسه ای با توجه به نقشی که د دکوراسیون منزل دارد و همچنین طراحی که برای آن در نظر گرفته است، نحوه نصب متفاوتی دارد. باید نمونه ای را انتخاب و خریداری نمایید که به آسانی نصب شود.

ظاهری جدید

هرچه از طرح های جدید وامروزی استفاده کنید جذابیت آن بیشتر خواهد بود. در اطراف شلف ها نیاز به زدن تابلو به دیوار و … نخواهد بود. این قفسه خود دیوار را تزئین می کند و نیاز به هیچ چیز اضافه دیگری ندارد. از این رو بهتر است مدلی را انتخاب کنید که جدید و طرح خاصی داشته باشد.

قیمت شلف استیل

آخرین فاکتوری که در زمان خرید باید توجه کنید قیمت است. محصولی را خریداری کنید که از نظر قیمت برایتان مقرون به صرفه باشد.