مقالات هومینایس

صندلی های چیواری چیست؟

صندلی های چیواری چیست؟

اگر اخیراً به یک عروسی یا یک مراسم  رفته اید، به احتمال زیاد روی صندلی چیواری نشسته اید. این تکه مبلمان ساده و در عین حال شیک با فراوانی در رستوران‌های مجلل، مراسم اهدای جوایز و مجالس عروسی ظاهر می‌شود.

اما چه چیزی باعث محبوبیت این صندلی خاص شده است؟ در ادامه بخوانید تا بدانید چه چیزی صندلی‌های چیواری را جذاب می‌کند و چرا آنها ممکن است مناسب برای شرکت شما باشند.

صندلی چیواری

در اینجا به چندین سوال پاسخ می دهیم با ما همراه باشید

  1. صندلی چیواری چیست؟
  2. چرا صندلی های چیواری اینقدر محبوب هستند؟
  3. صندلی های چیواری از چه ساخته شده اند؟
  4. دکور صندلی چیواری
  5. صندلی چیاوری در سالن ضیافت

صندلی چیواری یک صندلی سبک وزن است که با اتصالات بامبو مانندی که در قاب آن حک شده است متمایز می شود. این ظاهر نمادین مترادف با ظرافت، کلاس و پیچیدگی شده است. آنها همچنین ممکن است "صندلی تیفانی" نامیده شوند. در حالی که نام غالباً به صورت "chivari" یا "chavari" اشتباه نوشته می شود، نام اصلی و املای صحیح این سبک "chiavari" است.

صندلی های چیواری پس از استفاده در جشن عروسی جان و جکی کندی در سال 1953 برای 900 مهمان خود به محبوبیت رسید. از آن زمان، شهرت سبک صندلی تنها با کمک رسانه‌های مدرن برای نشستن افراد مشهور در مراسم جوایز اسکار و گلدن گلوب در انظار عمومی افزایش یافت.

خاستگاه صندلی های چیواری

صندلی چیواری که "ke-a-va're" تلفظ می شود، در چیواری ایتالیا ساخته شد و نام آن را از شهر مبدأ آن گرفته است. این کابینت توسط جوزپه گائتانو دسکالزی، کابینت ساز در سال 1807 پس از درخواست رئیس انجمن اقتصادی چیواری، طراحی و ساخته شد. طرح اولیه یک صندلی چوب گیلاس با پشت بادکنکی بود که هم سبک و محکم و هم زیبا بود.

صندلی های چیواری به سرعت محبوبیت یافتند که در سال 1892 به پاپ لئو سیزدهم هدیه داده شد و بعداً برای تجهیز سالن های غذاخوری در کاخ ملکه ویکتوریا استفاده شد.

صندلی چیواری

چرا صندلی های چیواری اینقدر محبوب هستند؟

صندلی چیواری روی هم

محبوبیت صندلی چیواری را می توان به مزایای بسیاری که توسط طراحی فیزیکی و ویژگی های آن ارائه می شود نسبت داد. جدا از ظاهر پیچیده، این صندلی فوق العاده سبک وزن است و به راحتی می توان آن را روی هم قرار داد و برای مانور، حمل و نقل و ذخیره سازی راحت است.

صندلی‌های چیواری را می‌توان در ارتفاع 6 تا 8 صندلی بدون سر و ته یا فشار روی هم قرار داد. آنها همچنین ردپای نسبتاً باریکی دارند، معمولاً فقط یک منطقه 16 اینچ در 24 اینچ را اشغال می‌کنند و به شما امکان می‌دهند افراد بیشتری را در یک اتاق و صندلی‌های بیشتری را در انبار قرار دهید.

صندلی های چیواری نیز بسیار متنوع ساخته شده اند. آنها را می توان در مجموعه ای از رنگ ها و مواد پیدا کرد تا با زیبایی شناسی یک محیط رسمی و همچنین یک محیط غیررسمی مطابقت داشته باشد.

گستره وسیع گزینه ها، سهولت مانور و مشخصات باریک این صندلی را به یک دارایی با ارزش برای سالن های پذیرایی، شرکت های اجاره مهمانی و حتی در طراحی اتاق های غذاخوری رستوران تبدیل کرده است.

صندلی چیواری

صندلی های چیواری از چه ساخته شده اند؟

وقتی صحبت از تجهیز یک تالار عروسی به میان می آید، جنس صندلی تالاری می تواند تاثیر زیادی بر کل مراسم بگذارد. خوشبختانه، صندلی‌های چیواری در چند گزینه مواد مختلف برای پاسخگویی به نیازها، ترجیحات و بودجه‌های مختلف موجود هستند.

چوب- صندلی های چیواری چوبی جلوه ای طبیعی و روستایی را ارائه می دهند. آنها به طور کلی در رویدادها و موسسات با دکوراسیون سنتی تر یا قدیمی تر یافت می شوند.

اگرچه لکه بین صندلی ها می تواند تفاوت هایی داشته باشد، اما یک گزینه چوبی را می توان به راحتی برای پوشاندن لکه ها بازسازی کرد. ظرفیت وزن آنها بسته به ساختار می تواند حدود 450-1000 پوند باشد.

آلومینیوم- صندلی های چیواری آلومینیومی برای استفاده مکرر بادوام هستند و در برابر خراش مقاوم هستند. بسته به ساختار صندلی، آنها به طور کلی به یک بالشتک پایه تخته سه لا نیاز دارند تا صندلی صندلی در طول زمان تاب نخورد. ظرفیت وزن آنها می تواند حدود 1000 پوند باشد.

صندلی های چیواری رزین-رزین بسیار محکم و در برابر ضربه و فشار بسیار بادوام هستند. آنها محبوب ترین گزینه مواد هستند اما با بالاترین قیمت نیز فروخته می شوند. از آنجایی که مواد در سراسر آن رنگی است، در صورت بروز خراش ها و لک ها به طور طبیعی توسط محصول پنهان می شوند. ظرفیت وزن آنها می تواند حدود 1000 پوند باشد.
صرف‌نظر از مواد، صندلی‌های مونتاژ شده کارخانه‌ای قوی‌تر از صندلی‌های ضربه‌ای هستند که نیاز به مونتاژ دارند، زیرا با سخت‌افزار سنگین‌تری ساخته می‌شوند. با این حال، صندلی های کوبنده با قیمت پایین تری در دسترس خواهند بود، در حالی که برخی از قدرت را قربانی می کنند.

دکور صندلی چیواری

بخشی از جذابیت صندلی های چیواری این است که به راحتی می توان آنها را برای موقعیت ها و موضوعات مختلف آرایش کرد. آنها را می توان با کوسن های صندلی قابل جابجایی که در رنگ های مختلف موجود است جفت کرد تا با طرح رنگ هر مراسم یا مهمانی مطابقت داشته باشد. هماهنگ‌کننده‌های رویداد همچنین می‌توانند ارسی‌ها، توری‌ها، پاپیون‌ها یا روکش‌های صندلی را برای کمی دکور اضافه کنند. تطبیق پذیری صندلی های چیواری، چه برهنه و چه تزئین شده،

چیزی است که باعث می شود مشتریان و برنامه ریزان مهمانی بارها و بارها آنها را انتخاب کنند.

صندلی های چیواری بیش از 200 سال است که وجود داشته اند و استانداردی برای ظرافت در آن زمان تعیین کرده اند. بنابراین، اگر در حال برنامه‌ریزی برای عروسی خود در انبار هستید یا برای یک جشن مهم آماده می‌شوید، صندلی‌های چیواری به شما کمک می‌کنند مهمان‌هایتان را به سبک بنشینید.

دیدگاهتان را بنویسید