مقالات هومینایس

طراحی دکوراسیون سنتی

دکوراسیون سنتی منزل

چگونه طراحی دکوراسیون سنتی انجام دهیم؟

برای متفاوت بودن باید سلیقه خاص و متفاوتی هم داشته باشید. طراحی دکوراسیون سنتی یکی از انواع طراحی های سبک دکوراسیون است که ظاهری خاص و متفاوت به خانه شما می بخشد و مخصوص افرادی است که به دنبال آرامش در محیطی امن و صمیمی هستند. اگر بخواهیم این دکوراسیون را با دیگر نمونه ها قیاس کنیم، می توان گفت همچون سبک مینمیال حالت فانتزی نداشته و برخلاف مدرن سرد و بی روح نیست. اما همچون سبک کلاسیک اصالت در هر جزء آن دیده می شود. طراحی دکوراسیون سنتی منزل

چرا سبک سنتی در دنیای مدرن امروز محبوب است؟

هر سبکی طرفداران مخصوص خود را دارد. اما با پیشرفت تکنولوژی این روزها سبک مدرن بسیار پرطرفدار است. رایج شدن این سبک به این معنی نیست که دیگر سبک های دکوراسیون از رده خارج شده است. طراحی دکوراسیون سنتی به دلیل استفاده از اقلام ساده هزینه بسیار کمتری دارد. شما می توانید با کمترین لوازم این دکوراسیون را اجرا کنید و یک چیدمان منحصر به فرد در فضای خانه داشته باشید. در این سبک هر شی قدیمی بلااستفاده که در انبار خاک میخورد قابل استفاده خواهد بود. نیاز به لوازم خاص و تغییرات اساسی در محیط خانه ندارد. در کم ترین زمان هم اجرا می شود. به همین خاطر یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون است که اصالت را به زیبایی هرچه تمام تر به نمایش می گذارد.

المان های اصلی در طراحی دکوراسیون سنتی کدامند؟

فرقی نمی کند شما یک خانه حیاط دار دارید یا ساکن آپارتمان کوچک در شهر هستید. در هر صورت می توانید دکوراسیون سنتی را در خانه تان اجرا کنید. به این منظور باید یک سری لوازم را داشته باشید تا چیدمان شما نشان دهنده سبک سنتی باشد. از مهم ترین این لوازم می توان به موارد زیر اشاره کرد: طراحی دکوراسیون سنتی منزل

گلیم در طراحی دکوراسیون سنتی

پوشش کف در هر دکوراسیونی جز عناصر مهم به شمار می رود. اما نکته قابل توجهی که در طراحی دکوراسیون نستی وجود دارد این است که گلیم ها جای فرش های ماشینی را گرفته اند. گلیم یک پوشش دلنشین با طراحی های متفاوت و رنگ ها گرم است که حال و هوای چیدمان شما را دگرگون می کند. قیمت آن هم بسیار مناسب بوده و قابلیت شست شو دارد. علاوه بر پوشش کف، شما می توانید از اتواع گلیم ها در ابعاد و اندازه های مختلف برای تزئین مبلمان، دیوارها و… هم از آن ها استفاده نمایید.

ظروف مسی در طراحی دکوراسیون سنتی

همان اندازه که بلور در چیدمان کلاسیک خودنمایی می کند و ظروف سرامیکی جلوه ای خیره کننده به سبک مدرن می بخشد، در سبک سنتی هم ظروف مسی نگاه ها را جذب خواهد کرد. علاوه بر ظروف مسی می توان از ظرف های قدیمی و عتیقه هم برای تزئیین چیدمان استفاده کرد. قرار نیست همه جا را با ظرف پر کنید. تنها برای دکور خانه و همچنین پذیرایی از لوازم مسی استفاده کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید تمیز کردن ظروف مسی است که کمی سخت بوده و نکات مخصوص به خود را دارد. چرا که اگر به خوبی از آن مراقبت نکنید کدر شده و رنگ تیره ای خواهد گرفت که در زیبایی ظاهری آن بسیار موثر است. میتوانید برای دیزاین چیدمان از سماورهای مسی هم در گوشه سالن استفاده کنید. طراحی دکوراسیون سنتی

مبلمان و کوسن های سنتی

در طراحی دکوراسیون سنتی یک قانون طلایی وجود دارد که باید از آن پیروی کنید. این قانون استفاده از مبلمان سنتی است. مبل های سنتی پارچه های طرح دار و با رنگ های گرم دارد. فریم مبل ها چوبی بوده و به صورت منبت کاری شده هستند. البته اگر نمی خواهید زیاد هم فضای خانه قدیمی شود می توانید از مبل های ساده امروزی استفاده کنید اما با دیزاین مناسب جلوه ای قدیمی به ان ببخشید. یکی از بهترین روش های تزئین مبلمان سنتی، استفاده از کوسن های قدیمی و با طرح سنتی است. تناسب رنگ کوسن ها را حفظ کنید و در استفاده از آن هم زیاده روی نکنید که فضا را شلوغ نشان ندهد. بنابراین استفاده از انواع میز جلو مبلی استیل و .. جلوه ی جالبی در طراحی دکوراسیون سنتی منزل ندارد.

چگونه بهترین رنگ برای دکوراسیون سنتی را انتخاب کنیم؟

رنگ ها در محیط معجزه می کنند. برای آنکه بتوانید معجزه آن ها را در طراحی دکوراسیون سنتی ببینید، از رنگ های گرم استفاده کنید. رنگ سفید به عنوان رنگ قالب در دیوار ها و اکسسوری ها استفاده میشد. برای دیگر قسمت ها به سراغ رنگ هایی همچون نارنجی، قرمز، فیروزه ای، سبز، یشمی، قهوه ای و… بروید. این رنگ ها سیر هستند و اصالت را به نمایش می گذارند. فضا را صمیمی تر نشان می دهند و به این زودی ها هم از چشم نمی افتد.

نورپردازی چیدمان سنتی چگونه است؟

برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون سنتی باید از نورپردازی مناسب استفاده کنید. از مهم ترین مشخصه های چیدمان قدیمی این است که نیاز به نور زیادی ندارد. شما می توانید بدون دغدغه این کار را انجام دهید کافی است: 1- از لوسترهای قدیمی استفاده کنید. 2- سایه روشن را فراموش کنید. 3- سعی کنید لامپ ها نور زرد داشته باشند. 4- لوسترهای چوبی و کریستالی انتخاب نمایید. 5- دیوارکوب های آویز دار گزینه جذابی برای نورپردازی دکوراسیون قدیمی خواهند بود. دکوراسیون سنتی

تزئین دکوراسیون های سنتی با ایده های جذاب

تنها طراحی دکوراسیون سنتی کافی نیست. برای آنکه ظاهری اصیل و دوست داشتنی به آن ببخشید باید از لوازم دکوری و اکسسوری های مختص این سبک استفاده کنید. از جذاب ترین گزینه هایی که پیش رو خواهید داشت می توان موارد زیر را نام برد:
  • صندوقچه های قدیمی که می تواند همچون یک کنسول در گوشه ای از سالن بدرخشد.
  • آینه و شمعدان های قدیمی و مسی که هم از ارزش بالایی برخوردار هستند و هم زیبایی چشم نوازی دارند.
  • تابلو فرش های دستبافت، گلیم ها، صنایع دستی دیواری، آویزهای بافتی و… برای تزئین دیوار ها مناسب هستند.
  • از جذاب ترین ایده ها برای تزئین چنین فضایی نوشتن اشعار و تک بیتی روی دیوار است. البته میتوانید از استیکرها و برچسب های اماده هم استفاده کنید.
  • قرار دادن متکا و همچنین درست کردن صندلی با متکا هم یک ایده بسیار دوست داشتنی است که در چنین طراحی هایی بسیار رواج دارد.
  • در فصل زمستان می توانید به سلیقه خودتان یک کرسی هم بچینید.

دیدگاهتان را بنویسید