جنس مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک

هومینایس hominice

مهم ترین نکات خرید مبلمان کلاسیک !

مبلمان کلاسیک یکی از انواع مبلمان های محبوب و پر طرفدار است که طراحی اصیل و ظاهری باوقار دارد. طراحی این مبل های استیل برگرفته از هنر رم و یونان باستان است که هیچگاه از مد نمی افتد و توانسته در برابر دیگر مدل های متنوعی که در بازار وجود دارد با قدرت بالایی ایستادگی کند و فروش زیادی داشته باشد. تا جایی که امروزه در اکثر خانه ها مبلمان کلاسیک حضور دارد و روحی تازه به محیط می بخشد. اما همین مبل ها هم خود انواع بسیار متنوعی دارند و شما را در زمان خرید سردرگم خواهند کرد. نباید چشم بسته به خرید بروید. باید ویژگی های مبلمان کلاسیک را بشناسید و با توجه به طراحی داخلی منزلتان و همچنین سبکی که برای چیدمان در نظر گرفته اید، ان را انتخاب و خریداری نمایید.

مبلمان کلاسیک

چگونه مبلمان کلاسیک را تشخیص دهیم؟

با روی کارآمدن سبک های مختلف در صنعت مبلمان، خصوصیات بسیاری از آن ها مشابه یکدیگر است و گاهی بسیاری از افراد مبلمان کلاسیک را با دیگر نمونه ها اشتباه میگیرند. مبل های کلاسیک در طراحی خود خطوط و فضاهای منحنی را جا داده اند. آن ها در عین اینکه ظریف و زیبا هستند پیچیدگی های زیادی هم دارند. اما این پیچیدگی ها خود به صورت دقیق و متقارن می باشد. کلاسیک بودن مبلمان شما به هیچ وجه به معنی قدیمی بودن آن ها نیست. این مبل ها هیچوقت از مد نیفتاده اند و هیچوقت هم از مد نخواهند افتاد. ظاهری بسیار باشکوه دارند و می توانید رویه پارچه ها و رنگ آن را به سلیقه خودتان انتخاب کنید.

جنس چوب مبلمان کلاسیک

یکی از مولفه های شناختی این مبلمان، استفاده از چوب طبیعی در ساخت آن ها است. فریم مبل های کلاسیک از جنس چوب طبیعی می باشد. معمولا از چوب درختان گردو، راش، چنار و… برای تولید آن استفاده می شود. هر یک از چوب ها مشخصات و طرح و رنگ منحصر به فرد خود را دارند که باعث می شود جلوه ای متفاوت به فضا ببخشد. اما باید حواستان را جمع کنید! چرا که امروزه هستند افراد سودجویی که به جای چوب طبیعی از چوب مصنوعی یا حتی گچ رنگ شده برای ساخت این مبل ها استفاده می کنند. اینکه شما یک مبل کلاسیک با طرح چوب بخرید هیچ عیبی و ایرادی ندارد. زمانی این اتفاق ناخوشایند خواهد بود که طرح چوب را به اسم چوب طبیعی و اصل با قیمت بالا بخرید.

دکوراسیون مبلمان کلاسیک

منبت کاری مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک منبت کاری بیشتری به نسبت نمونه های دیگر دارد. معمولا پشته آن ها بلند بوده و حالت تاج داری به خود میگیرد. تمامی قسمت های آن منبت کاری شده است و نقش و طرح های متنوعی را می توانید روی چوب مبل مشاهده کنید. این مبل ها از هر جهت ظاهری جذاب و شکیل دارند. معمولا پشته آن ها در ترکیب با پارچه های سنگین و مخمل طراحی می شود اما می توانید پشته تمام چوب آن را هم سفارش دهید تا ظاهری متفاوت به دکوراسیون خود ببخشید. این مبلمان دارای تشکچه های بزرگی هم در قسمت نشیمنگاه هستند که جذابیت بصری آن را بیشتر از بیش می کند.

نشستن روی مبلمان کلاسیک سخت است؟

از شایعه تا واقعیت مگر می شود مبلی که نشیمنگاه و دیگر قسمت های آن با فوم پر شده باشند، اما نرم و راحت نباشند؟ اینکه مبلمان کلاسیک راحت نیستند شایعه ای بیش نیست. البته به هیچ عنوان ادعا نمی کنیم که راحتی همچون مبلمان راحت و نشیمن دارند اما به اندازه ای هم سخت و طاقت فرسا نیست که نتوانید از مهمانان خود روی این مبل ها پذیرایی کنید. بلند بودن ارتفاع پایه های مبل کلاسیک و همچنین دسته های آن باعث می شود بسیاری از افراد کف پاهای خود را به زمین نرسانند و در نتیجه حس اسایش نداشته باشند.

خرید مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک برای چه سبک دکوراسیونی مناسب هستند؟

این مبل ها همانطور که از نام آن ها مشخص است برای سبک کلاسیک ایده آل هستند. البته اگر خانه شما مساحت بزرگی دارد و سالن پذیرایی و نشیمن شما جدا است می توانید برای قسمت پذیرایی از این مبل ها استفاده کنید. اغلب بیشتر نو عروسان هم به خرید این سبک مبل علاقه دارند چرا که ظاهری اعیانی به خانه شما می بخشد. اگر دکوراسیون خانه شما به سبک کلاسیک، روستیک، اروپایی و… باشد به راحتی بدون دغدغه می توانید این مبل ها را در دکوراسیون خود داشته باشید.

دیزاین و تزئین مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک ظاهری باشکوه دارند. اما برای آنکه جذاب تر به نظر برسند همانند دیگر المان های دکوراسیون نیاز به یک سری اکسسوری دارند. مهم ترین و تاثیرگذار ترین اکسسوری در زیبایی چیدمان مبل کلاسیک، استفاده از کوسن ها است. رنگ کوسن را متناسب با رنگ مبلمان انتخاب کنید. قرار نیست کل مبل ها را با کوسن پر کنید. اما در قسمت های فرو رفته پشته مبل یا قسمت های صاف و تخت می توانید از این بالشتک ها استفاده کنید تا هم نرم و راحت باشد و هم چیدمان زیبایی را برایتان فراهم آورد. استفاده از انواع اکسسوری ، میز و صندلی استیل (پایه استیل) در دکوراسیون کلاسیک جلوه جالبی ندارد.

فروش مبلمان کلاسیک

برای مبلمان کلاسیک از چه نوع جلومبلی استفاده کنیم؟

مبلمان استیل، نیاز به جلومبلی استیل هم دارند. برخلاف دیگر مبل ها که میزهای آن ها جدا است، در سبک کلاسیک جلومبلی ها به همراه مبل ها تولید می شود. چرا که طرح پایه میز ها با فریم مبل یکسان بوده و منبت کاری هماهنگی با یکدیگر دارند. برای رویه جلومبلی ها هم از چوب، شیشه، سنگ طبیعی و… استفاده می شود. اگر قیمت برایتان مهم نیست و می خواهید خانه ای اشرافی و لوکس داشته باشید بی شک رویه سنگ طبیعی با جلوه خیره کننده ای که دارد بهترین گزینه برای شما است. اما اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید به طراغ رویه چوبی بروید. از آنجایی که چوب حساس است و دچار خوردگی و… می شود باید از یک لایه شیشه به عنوان محافظ روی آن استفاده کنید. که در چنین شرایطی می توانید از رویه شیشه ای هم کمک بگیرید و یک جلومبلی با پایه منبت کاری شده و چوبی و رویه شیشه ای در مقابل مبل هایتان قرار دهید. البته ناگفته نماند که منظور از جلومبلی استیل در اینجا همان جلومبلی های چوبی و کلاسیک است و نه جلومبلی های پایه استیل و فلزی! چرا که این میز ها نیز با عنوان جلو مبلی استیل شناخته شده هستند.

قیمت مبلمان کلاسیک