مقالات هومینایس

نکاتی در انتخاب گیاهان آپارتمانی لوکس

گل های شیک آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی لوکس زینت بخش دکوراسیون و خانه شما

گیاهان موجودات زنده ای هستند که می توانند موجب جان بخشی به فضا خانه شما شوند. اگر به دنبال یک تغییر اساسی در دکوراسیون و چیدمان خانه تان هستید، کافی است یک گیاه زیبا را در گوشه ای از آن قرار دهید و از زیبایی چشم نواز آن لذت ببرید. شادابی و ظاهر جذاب گیاهان آپارتمانی لوکس موجب قشنگی فضا می شود. این شادابی مدیون رسیدن به آن و آب دادن به موقع و… است. اگر فکر می کنید نمی توان از پس این برآیید و احتمال خشک شدن گیاه وجود دارد بهتر است از همین الان به فکر خرید آن نباشید. گیاهان و گل های بسیار متعددی وجود دارد که بسته به سلیقه خود می توانید انتخاب کنید اما هیچکدام از آن ها به جذابیت گیاهان لوکس آپارتمانی نخواهد رسید.   انواع گل های لوکس آپارتمانی

6 مورد از گیاهان آپارتمانی لوکس که باید بشناسید

احتمالا شما هم انواع این گیاهان را در فضا و مکان ها مختلفی دیده اید. اما اسم آن را نمی دانید. در ادامه این  6 گیاهان محبوب و زیبا آپارتمانی را به شما معرفی می کنیم که نیاز به نور و فضا زیادی هم ندارند. در نتیجه رشد قابل توجهی دارد که برای آپارتمان ها بسیار مناسب است.

گل بونسای و جذابی بصری خیره کننده

در چند سال اخیر توجه افراد به این گیاهان بسیار بیشتر از قبل شده و امروزه جز شناخته شده ترین گیاهان آپارتمانی لوکس است که می توانید درون گلدان آن را نگهداری کنید. این گیاهان به صورت درخت کوچک است. برگ های سبز کوچک دارد که بسیار شیک جلوه می کند. می توانید این درخت را در روی یکی از میزهایتان قرار دهید و دیزاین خیره کننده به محیط ببخشید. بونسای انواع متنوعی دارد که انتخاب از بین آن ها بستگی به نظر شما خواهد داشت.

گل آپارتمانی یوکا ظاهری تیز اما زیبا و چشم نواز

گیاه یوکا جز گیاهان آپارتمانی لوکس و البته بسیار مقاوم است. برگهای ضخیمی داشته که به شکل سوزنی هستند. ساقه آن بلند است و اگر بخواهید می توانید درون یک گلدان بلند هم قرار دهید تا ارتفاع بیشتری داشته باشید. می توانید در کنار مبلمان، گوشه سالن، کنار پنجره و… آن را بگذارید و از زیبایی آن به وجد آیید. ساقه های یوکا هم به صورت تکی و هم چندتایی می باشد. در زمان خرید توجه کنید که این گیاهان دارای چند ساقه باشد تا جلوه ای لوکس تر داشته باشد.

گل آپارتمانی برگ انجیزی انتخابی عالی برای هر نوع دکوراسیون

سبک دکوراسیون شما مدرن است یا کلاسیک؟ درهر صورت برای داشتن چیدمانی لوکس گیاهان برگ انجیزی بسیار موثر خواهد بود. وجود برگهای پهن و البته سوراخ های نامتقارن روی برگه زیبایی آن را دو چندان کرده است. گونه های بسیار گوناگونی از گیاهان برگ انجیری وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. محبوب ترین گونه های آن عبارتند از: ابلق، پنجه شیری، مینیاتوری، حصیری و… . گل های زیبا آپارتمانی در منزل

گیاهان ارکیده همیشه زیبا و پر طرفدار

مگر می شود در پایه گلدان استیل کسی گیاه ارکیده را ببیند و شیفته گل های آن نشود؟ ارکیده ظاهری شیک به فضا آپارتمان شما خواهد بخشید. هرچقدر هم که فضا کوچک باشد وجود آن معجزه خواهد کرد. این گیاهان با ایجاد احساس مثبت و انرژی دادن به محیط کیفیت زندگی تان را هم بهبود خواهد بخشید. البته باید بدانید که این گیاهان ناز و لوکس قیمت بالایی دارد. در نتیجه زمانی به سراغ خرید آن بروید که توانایی نگه داشتن و رسیدن به این گل را داشته باشید. چرا که در غیر این صورت تنها به مدت چند روز از زیبایی آن سود خواهید برد و سپس با خراب شدن گل هزینه های شما هیچ خواهد شد.

سانسوریا گیاهی ظریف و لوکس

شک دارم تا به امروز انواع سانسوریا را ندیده باشید. سانسوریا مخصوصا نوع پابلند آن جز معروف ترین گیاهان آپارتمانی لوکس است که بسیار مقاوم بوده و نیاز به مراقبت خاصی ندارد. تنها باید در زمان خشک شدن ریشه به آن بدهید. نوع پاکوتاه سانسوریا جذابیت های مخصوص به خود را دارد. می توانید از هر دو نوع آن در چیدمان استفاده کنید یا تنها یک مدل را تهیه کنید. توجه داشته باشید که در صورت ندادن آب کافی به این گیاه برگ های آن چروک شده و زیبایی ظاهری خود را از دست می دهد.

گل آپاراتمانی پرنده بهشتی و جلوه ای رویایی

پرنده بهتشی یا همان استرلیتزیا نام گیاهی است همیشه سبز و جذاب که با یک نگاه مجذوب آن خواهید شد. وجود این گیاهان که به مرغ بهشتی هم شهرت دارد در فضای خانه باعث باشکوه تر شدن دکوراسیون خواهد شد. ساقه های بلند در کنار برگ های بزرگ و پهن زیبایی آن را بسیار بیشتر کرده و منظره بسیار شیکی را در مقابل چشمان شما به تصویر می کشد. این گیاه نیاز به رطوبت و فضای پر نور دارد. اگر درسالن شما نور طبیعی و پنجره وجود نداردف از خرید آن صرف نظر کنید.   گل های آپارتمانی لوکس و زیبا

سایر گیاهان مجلل آپارتمانی کدامند؟

علاوه بر 6این گیاهان خارق العاده که با آن ها آشنا شدید، گیاهان جذاب دیگری هم وجود دارد که بسته به سلیقه تان می توانید انتخاب کنید. برخی از آن ها عبارتند از: گیاهان بامبو لیندا درختچه فیکوس آلاستیکا انجیر ربابی نخل اریکا و… برخی از این گیاهان به صورت گل ده هستند و برخی بدون گل بوده و بعضی از نمونه ها هم به صورت درختچه هستند. همه آنها جذابیت های خاصی دارند اما در نهایت شما باید بسته به نظرتان از میان آن ها انتخاب کنید. جمع بندی وجود گیاهان آپارتمانی لوکس علاوه بر تزئین محیط موجب تصفیه و پاکسازی هوا می شود. برخی از این گیاهان همچون اسطوخدوس خاصیت درمانی داشته و برای سرما خوردگی مناسب است. پس توصیه می کنیم با یک تیر چند نشان بزنید و از این مزایا بی نصیب نمایید. توجه داشته باشید که اگر مشکل تنفسی یا آلرژی دارید، بهتر است به سراغ گیاهان بروید که موجب تحریک حساسیت شما نشود. گیاهان گل ده به خاطر وجود گل و عطری که دارد برای اشخاصی که بیماری تنفسی و آسم دارند توصیه نمی شود. در زمان خرید گیاهان به تمامی این نکات توجه کنید تا بعد ها مشکلی برایتان به وجود نیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید